Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

Kraj letos podpoří fungování Centra dokumentárního filmu

MFDF
Kraj Vysočina podpoří letos částkou 200 tisíc korun provoz a fungování nového Centra dokumentárního filmu, které v loňském roce vzniklo v Jihlavě. Centrum kromě odborného vedení knihovny a videotéky zaměřilo své aktivity na výzkum a sběr dat o českých dokumentárních filmech od roku 2006. „Dle prvních zpětných vazeb přímo od studentů krajských středních škol už řada z nich tráví pravidelně volný čas přímo v centru dokumentárního filmu. Centrum jen během loňského prosince navštívilo více než 260 návštěvníků,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

Rada Kraje Vysočina rozhodla o finanční dotaci Centru ve výši 200 tisíc korun. V kontextu  České republiky se jedná o unikátní organizace specializovanou na dokumentární film, jeho historii, teorii a také základy historie a teorie audiovizuálních médií. Centrum představuje v oboru filmové a audiovizuální výchovy jeden z nejpokročilejších programů v rámci České republiky. „Projekty Centra dokumentárního filmu obohatí nabídku občanské vybavenosti kraje, studijní zázemí videotéky a knihovny je zájemcům k dispozici každý den včetně víkendů,“ doplnila Marie Kružíková

Za první měsíc běžného provozu – tedy za prosinec 2014 připravilo a realizovalo Centrum 54 odborných přednášek ve 27 dvouhodinových blocích. Zahájena byla také výzkumná činnost zaměřená na přehledy český dokumentárních filmů uvedených v kinech od roku 2006.

 

Centrum dokumentárního filmu vzniklo v říjnu 2014 i za podpory Kraje Vysočina.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.5.2015 / 26.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze