Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

Potravinová banka na Vysočině rozdala loni 26 tun potravin

potraviny
První potravinová banka na území Kraje Vysočina, která sídlí v Ledči nad Sázavou, v loňském roce od dárců vybrala více než 27 tun potravin a spotřebního zboží. Podporu této činnosti dnes vyjádřila i Rada Kraje Vysočina, která schválila dotaci ve výši 130 tisíc korun na podporu její činnosti. „Devadesát procent veškerých vybraných potravin bylo rozděleno v rámci regionu. Potravinová banka spolupracuje s více než dvacítkou stálých odběratelů z řad měst a poskytovatelů sociálních služeb. Potravinová pomoc byla loni poskytnuta zhruba 4300 osobám, 158 rodinám většinou opakovaně,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.
 

 
 

Podle informací Miroslava Krajcigra, předsedy Potravinové banky Vysočina o potraviny nabízené bankou stále roste zájem. Prostředky poskytnuté Krajem Vysočina budou využity na úhradu provozních nákladů organizace, zejména pak nákladů na mzdu jednoho pracovníka, který bude koordinovat činnost banky a zajišťovat provoz skladu potravin.

 

Nejbližší sbírka potravin je naplánována na 16. 6. 2015 v Ledči nad Sázavou, naváže tak na sbírky, které v květnu proběhly ve Žďáře nad Sázavou nebo v Malči u Chotěboře.

 

Cílem potravinové banky je získávat zdarma zemědělské přebytky, přebytky potravinářského průmyslu nebo neprodejné, ale poživatelné  potraviny, potraviny při veřejných sbírkách v supermarketech, ve školách apod., jejich skladování a bezplatná distribuce. Kraj Vysočina loňský rozjezd Potravinové banky Vysočiny podpořil částkou 70 tisíc korun.

 

  • Více informací: Petr Švanda, odbor sociálních věcí, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: svanda.p@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.5.2015 / 26.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze