Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Lesní pedagogika v Pístově

Lesní pedagogika v Pístově
V lese u Pístova proběhla na konci minulého týdne v rámci Týdne lesů akce zaměřená na lesní pedagogiku. Několik desítek školáků z Jihlavy dostalo možnost díky speciálně proškoleným zaměstnancům Krajského úřadu Kraje Vysočina zažít dopolední aktivitu, kterou nejlépe charakterizuje moto lesní pedagogiky O lese v lese.
 

 
 

Místo teoretické výuky měly děti možnost poznat lesní hospodářství a myslivost při praktických ukázkách přímo v lesním porostu. Lesní pedagogové připravili stanoviště zaměřená na obnovu lesa, těžbu dřeva, myslivost a sokolnictví, které doplňovaly poznávací hry. Děti měly i možnost zasadit si svůj vlastní stromek. Odměnou za aktivní přístup byly dětem drobné dřevěné předměty.

 

„Děkuji všem zapojeným, kteří se akce zaměřené na lesní pedagogiku zúčastnili. Osvěta zaměřená na lesní hospodářství je pro dnešní mladou generaci velmi důležitá, a to nejen protože lesy zaujímají podstatnou část území Kraje Vysočina, ale především nutnost tyto obnovitelné zdroje zachovat pro generace budoucí,“ uvedl na závěr akce radní Kraje Vysočina pro oblast lesního hospodářství, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí Zdeněk Chlád.        

 

  • Tomáš Štěrba, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 208, e-mail: sterba.t@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 25.5.2015 / 25.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze