Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Park u Domova ve Věži otevřen veřejnosti

Park u Domova ve Věži otevřen veřejnosti
V tomto týdnu byl za účasti radního Kraje Vysočina pro sociální oblast Petra Krčála slavnostně otevřen park v areálu Domova ve Věži, který je dalším z krajských parků, který změnil svoji tvář. „Jeho revitalizace zabrala více než rok práce. Výsledkem je nejen vzhledné místo, ale především pak prostor, kde se snoubí příroda s historií a který bude opět sloužit všem návštěvníkům,“ řekl krajský radní Petr Krčál.
 

 
 

Celkově se v areálu Domova ve Věži upravilo 1,77 ha zeleně, ošetřilo se 177 kusů dřevin a bylo vysázeno přes 20 tisíc kusů keřů, polokeřů a stromů. Zrevitalizovaný park je nemovitou kulturní památkou. Založen byl na přelomu 18. a 19. století. „Projekt revitalizace byl zahájen pěstebními opatřeními. Šlo o kácení neperspektivních dřevin a hlavně ošetřování hodnotných a perspektivních dřevin,“ doplnil Jan Joneš z krajského odboru životního prostředí a zemědělství. Náhradou za odstraněnou zeleň tu byla vysázena nová, obnoveny byly trávníky. Přibyly tu také lavičky. „Po dvouleté odmlce bude park opět otevřen veřejnosti. Zpřístupněn bude od dubna do září,“ informoval ředitel Domova ve Věži Vladimír Frič.


Na projekt Kraj Vysočina čerpal finanční prostředky z evropských fondů v rámci Operačního programu Životní prostředí. Celková výše nákladu dosahovala 5 milionů korun. 


logo


  • Marek Homolka, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 813, e-mail: homolka.m@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 22.5.2015 / 22.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze