Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Studenti z Chotěboře opět úspěšní v soutěži Finanční gramotnost

I v letošním roce se většina žáků Obchodní akademie Chotěboř zúčastnila školního kola soutěže Finanční gramotnost. Problematika financí provází žáky celým studiem, nejvíce je soustředěna do třetího ročníku, kde je součástí učebních osnov předmětu Ekonomika. Získané znalosti mohou žáci nadále rozvíjet, například ve čtvrtém ročníku v předmětu Finance a daně.
 

 
 

"I v ostatních předmětech se studenti učí pracovat s informacemi, které jsou nezbytné pro jejich uplatnění v praxi i soukromém životě. Otázky v soutěži Finanční gramotnost byly vybrány ze široké oblasti financí: bankovní služby, platební karty, úvěry, RPSN, rodinný rozpočet, spoření, ochrana spotřebitele, investování atd," vysvětluje ředitelka školy Drahomíra Pourová.


Tři nejlepší studenti chotěbořské Obchodní akademie pokračovali v okresním kole soutěže. První místo jim zajistilo postup do krajského kola, ve kterém také prokázali výborné znalosti a zvítězili. "Během pěti let jsme potřetí nejúspěšnější střední školou v Kraji Vysočina v této soutěži. Žáci soutěží rádi, z vítězství mají opravdovou radost. Poměřování sil s ostatními školami přispívá k jejich zdravému sebevědomí a schopnosti se prosadit. Kladný postoj k soutěžení se pak přenáší i na nižší ročníky, a to tím víc, je-li třída méně početná a je tedy na žáky více času," dodává Drahomíra Pourová a gratuluje vítěznému týmu ze 4. A ve složení Gábina Jandová, Andrea Králová a Kateřina Piskačová.

 

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 21.5.2015 / 21.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze