Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ve Svratce odstartovaly Dny pro rodinu

Ve Svratce odstartovaly Dny pro rodinu
Ve Svratce na Žďársku se o uplynulém víkendu konalo první zastavení třídílné tour s názvem Den pro rodinu. Akce je koncipována jako mezigenerační setkání, které Kraj Vysočina organizuje ve spolupráci s regionální buňkou Českého svazu žen. „Společné aktivity mimo jiné přispívají k příznivému prorodinnému klimatu a podpoře soužití mezi generacemi,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.
 

 
 

Součástí programu každého zastavení je soutěž rodinných družstev nazvaná Krásy každé generace. Soutěží a předvádí se v ní prarodiče, rodiče a jejich děti. Zapojit se mohou i další příbuzní. Klání zahrnuje pět disciplín. Zpívá se, prověřují se zručnost i vědomosti. „Smyslem soutěže je přiblížit rodinné a partnerské vztahy, poukázat na vzájemnou dělbu práce, soudržnost a pomoc. Zapojením třech generací má klání zdůraznit tradiční hodnoty rodiny a ukázat její význam v minulosti, současnosti i budoucnosti,“ doplňuje tajemnice Českého svazu žen Kraje Vysočina Marie Bohuslavová. 


Po prvním zastavení budou následovat další dvě. V neděli 24. května se Den pro rodinu uskuteční v Náměšti nad Oslavou. Tour se uzavře 20. června v Havlíčkově Brodě. Začátek je vždy od 14 hodin. Přihlásit se do soutěže je možné na www.cszvysocina.estranky.cz.


Pořádání Dnů pro rodiny je jednou z klíčových aktivit projektu Žijeme a pracujeme na Vysočině. 


  • Marek Homolka, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 813, e-mail: homolka.m@kr-vysocina.cz


logo

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 21.5.2015 / 21.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze