Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Mezinárodní Novákova klavírní soutěž v Kamenici nad Lipou

Už pošesté se o uplynulém víkendu konala v Kamenici nad Lipou Mezinárodní Novákova klavírní soutěž. „Těší mě, že v rodišti skladatele Vítězslava Nováka, jednoho z nejvýznamnějších tvůrců české vážné hudby a žáka Antonína Dvořáka, nezapomínají na svého významného rodáka a jsou na něj patřičně hrdí,“ vzkázala radní Kraje Vysočina pro oblast kultury a památkové péče Marie Kružíková, která se ujala slavnostního zahájení akce.
 

 
 

Soutěže se zúčastnilo 32 pianistů ve čtyřech věkových kategoriích. Kromě soutěžících z Česka (ZUŠ, konzervatoře, AMU Praha, JAMU Brno) byli letos zastoupeni i zahraniční účastníci z Maďarska (Akademie Ferenze Liszta v Budapešti) a Německa (Konservatorium a Hochschule für Music v Rostocku). V Kamenici nad Lipou se ale představili i pianisté dalších národností, například ukrajinské, ruské, švédské, vietnamské, korejské, čínské a tchajwanské.

 

Odkaz Vítězslava Nováka tak pořadatelé šíří daleko za hranice Evropy a Kamenice nad Lipou se stává centrem uměleckého a umělecko-pedagogického setkávání. Porota je každoročně obsazována špičkovými odborníky v oboru klavírního umění a klavírní pedagogiky. Vedle známého českého pianisty a celoživotního propagátora české hudby v zahraničí Radoslava Kvapila (spoluzakladatele soutěže) v ní působí přední čeští i zahraniční hudebníci.


  • tisk@kr-vysocina.cz

Barbora Brabcová, vítězka kategorie 4. A

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 19.5.2015 / 19.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze