Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Workshop na téma Kvalifikované pracovní síly a trh práce

Na začátku května se už posedmé sešli experti řešící problematiku kvalifikovaných pracovních sil a trhu práce v rámci Evropského regionu Dunaj-Vltava. Workshop znalostní platformy, které předsedá Kraj Vysočina, tentokrát hostil Technologický kampus v dolnobavorském Freyungu.
 

 
 

Zástupci Kraje Vysočina, Plzeňského a Jihočeského kraje, Dolního a Horního Rakouska, Horní Falce a Dolního Bavorska se zabývali například oblastmi profesní kvalifikace, bariérami v zaměstnávání zahraniční pracovních sil, přeshraniční výměnou studentů nebo tématem vítací kultury.


Na workshop navázalo první setkání pracovní skupiny „Jazyková ofenzíva“, která se bude zabývat konkrétními otázkami týkající se jazykového vzdělávání, studijními výměnami, výukou cizích jazyků od mateřských škol až po profesní úroveň, kontinuitou vzdělávání nebo výukou češtiny v německy mluvících zemích.


K zajímavým příspěvkům patřilo představení aktivit Jazykového kompetenčního centra Dolního Rakouska, které se zaměřují na výuku jazyků sousedních zemí ve školách (čeština, slovenština a maďarština) na všech stupních, kterou poskytují rodilí mluvčí.


„Znalost řeči sousední země přináší řadu výhod pro studium v zahraničí či pozdější využití zajímavých pracovních nabídek. Projekty na výuku cizího jazyka již od mateřských škol přispívají ke snadnějšímu navazování kontaktů a odbourávání hranic v myšlení lidí,“ dodává Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.  

 

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 19.5.2015 / 19.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze