Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Mezinárodního cvičení se zúčastnili i záchranáři z Vysočiny

Mezinárodního cvičení se zúčastnili i záchranáři z Vysočiny
O víkendu se v dolnorakouském vojenském prostoru Allensteig konalo cvičení všech složek Integrovaného záchranného systému, které mělo název Arcanus 2015. Spolu s rakouskými, polskými a německými kolegy se ho zúčastnily dva týmy Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, zástupci Bezpečnostní komise Rady Kraje Vysočina a studenti OA, SZŠ a SOŠS Jihlava.
 

 
 

Rozsáhlé cvičení, do kterého se zapojilo celkem dva tisíce členů IZS s 250 kusy techniky, mělo patnáct krizových scénářů. Záchranáři z Vysočiny zasahovali například u havárie výletní lodi, vlakového neštěstí nebo autobusové nehody. Do té se v roli figurantů zapojilo i čtyřicet studentů jihlavské Střední zdravotnické školy.

 

Kromě záchranářů ze čtyř zemí cvičení přihlíželi i pozorovatelé z Rumunska, Maďarska, Slovenska, Chorvatska, Francie, Ázerbájdžánu, Arménie a dalších zemí. Cílem akce bylo prověření spolupráce a vzájemné koordinace všech složek IZS v mimořádných situacích, nacvičení evakuace zraněných z těžce dostupných míst a terénů a komunikace členů IZS z různých zemí. Prověřovala se také spolupráce s úřady a komunikace s médii.

 

Cvičení se účastnila i speciální dekontaminační jednotka, na šest desítek pátracích a záchranářských psů, členové Červeného kříže, dobrovolní hasiči, rakouská horská služba, vodní záchranáři, letecká záchranná služba i příslušníci armády.


  • Jiří Wiche, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 338, e-mail: Wiche.J@kr-vysocina.cz

 

Mezinárodního cvičení se zúčastnili i záchranáři z Vysočiny

Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 18.5.2015 / 18.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze