Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Akce Chraň si svůj život se vydařila

Chraň si svůj život
Na dětském dopravním hřišti ve Velkém Meziříčí se o uplynulém víkendu uskutečnila dopravně bezpečnostní akce, které se zúčastnilo několik desítek dětí v doprovodu rodičů. Kraj Vysočina ve spolupráci s BESIPem připravil bohatý program, na kterém se také podílelo město Velké Meziříčí, Policie ČR, Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina a Dům dětí a mládeže Velké Meziříčí.
 

 
 

„Akce se konala v rámci kampaně Světový týden bezpečnosti na silnicích a nad očekávání splnila svůj účel. Veřejnost se aktivně zapojovala a věříme, že informace a dovednosti, které návštěvníci získali, přispějí k větší bezpečnosti nebo záchraně života,“ poznamenal Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy a majetku.


Děti i dospělí vyplňovali test znalostí dopravních předpisů. Ověřili si, jestli vědí vše o povinné výbavě svého kola. Prohlédli si zásahové vozidlo hasičů i vůz policie a zároveň pokládali příslušníkům IZS zvídavé otázky. Každý mohl si také vyzkoušet poskytování první pomoci. Veřejnost se dozvěděla podrobnosti o letošním projektu kraje Bezpečná Vysočina. Děti se na kolech, tříkolkách a koloběžkách proháněly po trati dopravního hřiště a za doprovodu maskota sportovních akcí Kraje Vysočina Zajíce dávaly pozor na dodržování dopravních předpisů. Odměnou účastníkům byly drobné upomínkové a reflexní předměty.


„Děkujeme všem zapojeným organizacím, které pomohly ke zdárnému průběhu akce Chraň si svůj život. Věřím, že jakákoliv osvěta a práce s veřejností v oblasti bezpečnosti má vždy smysl,“ uvedl po skončení akce Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územní plánování.


  • Jana Böhmová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel. 724 650 276, e-mail: bohmova.j@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 14.5.2015 / 14.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze