Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

Expozici Kraje Vysočina na EXPO 2015 ozdobí hutní sklo Petra Hory

Sklář a designér Petr Hora
Zhruba 75 kilogramů hutního skla bude v září převezeno ze Žďáru nad Sázavou do italského Milána, aby na Světové výstavě EXPO 2015 zdobilo ve své nejoriginálnější podobě expozici Kraje Vysočina. Autorem vybraných exponátů je sklář Petr Hora tvořící a žijící na Vysočině, ve Žďáře nad Sázavou. „I přesto, že finální série hutních děl bude kompletní až začátkem září, už nyní je přibližně jasné, které tvary budou expozici zdobit. Některé originály se budou muset těsně před cestou na Expo vrátit zpět ze světových galerií,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský.
 

 
 

Petr Hora vystudoval Sklářské učiliště v Chlumu u Třeboně, Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Železném Brodě a plastické věci se začal učit pod vedením sklářského výtvarníka a uznávaného designéra Františka Víznera. „O svých dílech přemýšlím, kudy chodím. Baví mě vliv moderní architektury, její přísnost a strohost. O svých návrzích dlouho přemýšlím, dlouho je kreslím, připravuji modely, tavím a zhruba měsíc brousím, leštím nebo pracuji s kyselinou. Ročně v tomto tempu vznikne 10 až 20 nových věcí. Je to obrovsky náročné – fyzicky i duševně,“ prozradil Petr Hora. Aktuálně vystavuje na Floridě. Další zahraniční prezentace bude v italském Miláně, kde představí na pozvání Kraje Vysočina českou školu hutního skla.

 

Kraj Vysočina se v rámci pavilonu České republiky představí na Světové výstavě EXPO 2015 Milán v době 16. – 30. září 2015.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 

Expozici Kraje Vysočina na EXPO 2015 ozdobí hutní sklo Petra Hory

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 14.5.2015 / 14.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies