Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Revitalizovaný park pomáhá klientům Domova Ždírec

Revitalizovaný park pomáhá klientům Domova Ždírec
Radní Kraje Vysočina pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí Zdeněk Chlád navštívil nově zrevitalizovaný park a zahradu u Domova Ždírec na Jihlavsku. „Venkovní prostory vkusně doplnily moderní zařízení, které patří k těm nejlepším v celé republice. Financovány byly ze dvou evropských projektů, navíc současně probíhala i rekonstrukce zařízení. Chtěl bych tedy vyseknout poklonu paní ředitelce, že všechny práce dokázala zkoordinovat,“ řekl krajský radní Zdeněk Chlád.
 

 
 

Na revitalizaci parku získal Kraj Vysočina dotaci ve výši více než 660 tisíc korun z Operačního programu Životního prostředí, tj. 75 % uznatelných nákladů. Samotná zahrada včetně mobiliáře a vybavení vstupních prostor a recepce Domova Ždírec vyšla na 4,5 milionu korun a byla financovaná z projektu Handicap Fit realizovaného ve spolupráci s Dolním Rakouskem. „V Dolním Rakousku jsme se v projektu hodně inspirovali, zejména pak myšlenkou tzv. zahrady paměti, která je první tohoto typu na Vysočině,“ říká ředitelka domova Martina Matějková. Zároveň dodává, že myšlenku šíří dále, pro inspiraci k nim jezdí nejen z celé republiky, ale například z Ukrajiny, Nitranského samosprávného kraje nebo Švýcarska.

 

Příjemné přírodní prostory vnímají pozitivně nejen klienti, ale i místní, kteří do zahrady i parku mají volný přístup. Součástí zahrady je i dětský koutek, klienty tak mohou navštívit celé rodiny. V parku pak klienti najdou dva stroje na cvičení, sloužících zejména k rozvoji hrubé motoriky. Součástí jsou i dřevěné sochy z dílny havlíčkobrodského sochaře Radomíra Dvořáka.


  • tisk@kr-vysocina.cz
Logo OPŽP

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 12.5.2015 / 12.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze