Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jana Fialová: Učitelské povolání si zaslouží více uznání

Učitelé ocenění medailí ministra školství
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová se dnes dopoledne setkala s trojlístkem učitelů, kteří byli u příležitosti Dne učitelů oceněni medailí ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Na přátelském setkání přišla řeč i na prestiž učitelského povolání nebo na přijímací zkoušky na střední školy. „Učitelé si rozhodně zaslouží více uznání, než se jim v dnešní společnosti dostává. Inspirovat bychom se mohli v zahraničí, kde například ve Finsku je učitel hodně váženým povoláním,“ podotýká krajská radní Jana Fialová.
 

 
 

Mezi dvaačtyřiceti oceněnými pedagogy z celé republiky byli i tři učitelé z Kraje Vysočina. Ředitelku Základní školy speciální Jihlava Zuzanu Šimkovou nominoval pedagogický sbor školy. Cenu nejvyšší, tedy medaili I. stupně, získala za rozvoj podmínek pro vzdělávání žáků s těžkým mentálním postižením a kombinovaným postižením. Cenu II. stupně pak z rukou ministra Marcela Chládka převzal emeritní ředitel Obchodní akademie Pelhřimov Radoslav Kučera a učitel biologie a tělesné výchovy Petr Filip z Gymnázia Humpolec. Radoslav Kučera byl kolegy z Asociace obchodních akademií nominovaný za dlouholetou pedagogickou a publikační činnost, Petr Filip si ocenění kromě dlouholeté práce ve školství vysloužil především zapojováním studentů do celoevropských projektů.

 

„Mezi učiteli na Vysočině je spousta nadaných, obětavých a schopných lidí, kteří si zaslouží uznání. I proto by možná nebylo od věci oceňovat učitele i na krajské úrovni a  posilovat tak vnímání pedagogického řemesla v regionu,“  uzavírá Jana Fialová.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 12.5.2015 / 12.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze