Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina přestavil značku eBezpečná škola

Psaní na PC
V pondělí 11. května se na Krajském úřadě Kraje Vysočina v Jihlavě konal seminář k problematice elektronické bezpečnosti. V zaplněné zasedací místnosti se účastníci dozvěděli nejnovější informace z činnosti pracovní skupiny k problematice elektronické bezpečnosti, o mezinárodní certifikaci škol nebo elektronické kriminalitě na Vysočině z pohledu Policie ČR. Nechyběli ani informace jak se bránit phisingu nebo malwarům.
 

 
 

Na semináři byla také představena značka eBezpečná škola. Už třetím rokem funguje v Kraji Vysočina značka „Kraj Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET“, která je určena ICT společnostem v Kraji Vysočina. V letošním roce se pracovní skupina k problematice elektronické bezpečnosti, která působí na Krajském úřadě Kraje Vysočina, rozhodla představit značku eBezpečná škola. Ta je určena pro školy a školská zařízení v regionu, kterým není problematika elektronické bezpečnosti lhostejná.


„Chtěli jsme, aby se školy této problematice začaly opravdu věnovat a uvědomily si její závažnost. Pro udělení značky musí splnit předem daná kritéria, týkající se vzdělávání pedagogů, zapracování této problematiky do školního řádu nebo technická kritéria jako je zabezpečení školení sítě nebo serverů,“ uvedl Petr Pavlinec, vedoucí odboru informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina. Kraj Vysočina nabídne držitelům značky velké množství výhod, jako například penetrační testy, poradenství v oblasti elektronické bezpečnosti nebo semináře pro studenty a zaměstnance.


Více informací naleznete na www.kr-vysocina.cz/ebezpecnost.


 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 11.5.2015 / 11.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze