Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Univerzita třetího věku Kraje Vysočina

Kraj Vysočina letos už popáté podpoří Univerzitu třetího věku (U3V), kterou organizuje ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava. V rámci projektu, který má statut vysokoškolského vzdělávání osob třetího věku, se za čtyři uplynulé roky uskutečnilo téměř pět set přednášek.
 

 
 

„Vzdělávání je primárně určeno seniorům z domovů pro seniory a uživatelům domovů pro osoby se zdravotním postižením na Vysočině, kteří mají účast v projektu bezplatnou. Široká seniorská veřejnost pak za vzdělávání platí poplatek shodný s ostatními Univerzitami třetího věku – 500 korun za semestr. Podmínkou pro zápis do  projektu je dosažení věku 50 let, výjimku tvoří osoby se zdravotním postižením. Naopak není podmínkou dosažené středoškolské vzdělání,“ vysvětluje krajský radní pro sociální oblast a prorodinnou politiku Petr Krčál.

 

Mezi studijní témata Univerzity třetího věku patří Zdravý životní styl seniorů, Slovo "umění" má základ ve slově „uměti“ a Nauky o planetě Zemi. Všechna témata jsou vyučována po čtyři semestry.

 

V letošním roce se do Univerzity třetího věku Kraje Vysočina přihlásilo téměř dvě stě účastníků. Tři skupiny seniorů se budou vzdělávat ve Velkém Meziříčí, dvě v Pelhřimově a Žďáru nad Sázavou a jedna v Havlíčkově Brodě. V květnu a červnu jsou také v plánu ukázkové hodiny U3V v Třebíči, kde se v září rozjede oficiální ročník.

 

Kraj Vysočina se finančně podílí na organizačním zajištění projektu, které se ročně pohybuje okolo čtyřiceti tisíc korun.

 

Statistika Univerzity třetího věku Kraje Vysočina

Rok

Počet přednášek

Počet účastníků

2011

78

1760

2012

110

2750

2013

148

3700

2014

160

3800


  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 811, e-mail: Krizova.T@kr-vysocina.cz

 

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 11.5.2015 / 11.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze