Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Domov Kamélie oslavil padesáté narozeniny

Domov Kamélie oslavil padesáté narozeniny
Padesáté páté výročí od vzniku Domova Kamélie v Křižanově si připomněli v sobotu 9. května. Většina z těch, kteří se zde sešli, se aktivně podílela na jeho bezproblémovém fungování, na spolupráci při utváření dobrých vztahů s městysem, Krajem Vysočina a dalšími subjekty. Mezi zúčastněnými nechyběl ani krajský radní pro sociální oblast a prorodinnou politiku Petr Krčál, vedoucí krajského oddělení sociálních služeb Jiří Bína a řada dalších hostů včetně klientů domova.
 

 
 

 „Domov Kamélie prošel za poslední roky velkou proměnou. Zúčastnil se procesu transformace a celá polovina klientů bude dnes bydlet v domcích v jednotlivých městech a místech. Bude záležet na nich, jak se zařadí do společenského a sousedského života. V dalším období počítáme s pokračováním transformačních kroků, které by měly vyjasnit i současnou podobu tohoto důležitého zařízení,“ řekl v úvodu svého vystoupení radní Petr Krčál.

 

Kraj Vysočina má v současné době sedm specializovaných domovů a ústavů pro zdravotně postižené klienty. Čtyři z nich, a to včetně Křižanova, byly zařazeny do procesu postupné přeměny na bydlení rodinného typů. Křižanov prošel částečnou transformací a po dokončení v říjnu letošního roku bude polovina klientů bydlet v domcích rodinného typu. Kraj Vysočina však stojí před rozhodnutím, které se dotýká další podoby zařízení a jeho zařazení do další fáze transformace, které bude pravděpodobně opět podporovány z některých operačních programů Evropské unie.

 

„Proces transformace přinesl nové možnosti, ale také nové výzvy pro zaměstnance, ale i klienty. Nyní bude důležité, abychom dobře podchytili i tu druhou část transformace domova,“ dodal vedoucí krajského oddělení sociálních služeb Jiří Bína.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 11.5.2015 / 11.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze