Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj projednává pravidla pro tvorbu sítě sociálních služeb

Na Vysočině se v posledních letech investuje do modernizace sociálních služeb. Kraj Vysočina proto připravuje zásady pro jejich zařazování do krajské sítě sociálních služeb. „Sociální služby, které budou zařazeny do sítě, budou moci čerpat peníze z Ministerstva práce a sociálních věcí, případně i z Kraje Vysočina. Celou krajskou síť sociálních služeb je potřeba udržet v určité kvalitě a rozsahu,“ řekl krajský radní pro sociální oblast Petr Krčál. Návrh zásad projednala krajská rada, schvalovat je bude i zastupitelstvo, které bude mít možnost také služby ze sítě vyřadit, a to pro hrubé porušení financování, ale třeba i nízkou kvalitu služeb.
 

 
 

Síť sociálních služeb se stala součástí Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb a podkladem pro financování sociálních služeb nebo jejich rozvoj. Zařazení sociální služby do této sítě je podmínkou pro financování z prostředků MPSV, případně z rozpočtu kraje a do budoucna jím může být podmíněno i získávání prostředků z EU. Pro poskytovatele sociálních služeb je tedy zařazení do této sítě životně důležitou podmínkou zajištění provozu a pro Kraj Vysočina je tato síť nástrojem pro řízení rozsahu sociálních služeb, který bude financován. Její důležitost ještě více vzroste v roce 2016, protože na základě sítě sociálních služeb budou vydávána pověření k poskytování služeb obecného hospodářského zájmu.


„Z výše uvedených důvodů je nezbytné, aby kraj měl při zařazování do Krajské sítě sociálních služeb Kraje Vysočina stanovena jednoznačná pravidla. Po externích konzultacích a opakovaném projednání v Komisi sociální a pro oblast protidrogové politiky byla definována také filosofie pravidel pro zařazování do sítě sociálních služeb,“ uvedl na závěr krajský radní Petr Krčál.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 11.5.2015 / 11.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze