Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ve Velkém Meziříčí otevřeli pohybové centrum a víceúčelové sportovní hřiště

Ve Velkém Meziříčí otevřeli pohybové centrum a víceúčelové sportovní hřiště
V Domově pro seniory ve Velkém Meziříčí bylo slavnostně otevřeno relaxační a pohybové centrum a také víceúčelové sportovní hřiště u základní školy. Obě akce byly dlouhodobě připravovány ve spolupráce Kraje Vysočina a Města Velké Meziříčí. Slavnostního otevření se zúčastnil radní Kraje Vysočina pro sociální oblast a rodinnou politiku Petr Krčál, senátor Parlamentu ČR Miloš Vystrčil, starosta města Radovan Necid a místostarosta města Josef Komínek.
 

 
 

„Víceúčelový přírodní park navazuje na dlouhodobou koncepci práce se zdravotně postiženými seniory, ale navazuje i na mezigenerační spolupráci, kdy přírodní park nabízí prostor k odpočinku i aktivitě pro obyvatele z domova pro seniory, ale i širokou veřejnost,“ řekl po slavnostním otevření krajský radní Petr Krčál.  Tomu napomáhají instalované čtyři akustické prvky pro přírodní terapii a také pět strojů na cvičení, sloužících zejména k rozvoji hrubé motoriky horních a dolních končetin. V parku je vybudován zastřešený altán i kryté ohniště. Celková pořizovací cena projektu dosáhla 8,25 milionu korun.

„Vybudování víceúčelového parku a sportovního hřiště svědčí o dobré spolupráci kraje a města. Pozemek pro stavbu věnovala velkomeziříčská radnice. Vybudování nového školního hřiště za sedm milionů korun financovalo Velké Meziříčí,“ dodává velkomeziříčský starosta Radovan  Necid.  Město na stavbu přírodního parku věnovalo pozemek o rozloze asi patnáct set metrů čtverečních a s krajem jsme se domluvili na spolupráci a pomoci při zvelebování vedlejšího školního hřiště, které už nutně potřebovalo rekonstrukci. Ta vyšla přibližně na 7,1 milionu korun. Milionem nám přispěl Kraj Vysočina. „Na nově otevřených zařízeních je už naplánována celá řada akcí pro veřejnost a využívat jej bude i Univerzita třetího věku, která ve Velkém Meziříčí funguje již čtvrtým rokem a má mnoho úspěšných absolventů,“  dodává na závěr Roman Sýkora z krajského odboru sociálních věcí.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 

Ve Velkém Meziříčí otevřeli pohybové centrum a víceúčelové sportovní hřiště

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 7.5.2015 / 7.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze