Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Světový týden bezpečnosti na silnicích v Kraji Vysočina

Bezpečný přechod pro chodce
Tento týden je ve znamení kampaně Světový týden bezpečnosti na silnicích, který letos Světová zdravotnická organizace zasvětila dětem. Po celé Vysočině se v rámci kampaně uskuteční několik akcí. „Aktivity Kraje Vysočina a dalších organizací mají vést ke zvýšení bezpečnosti na silnicích i mimo ně. Záleží však na každém z nás, jak budeme ohleduplní k ostatním a jak bezpečně se budeme chovat,“ říká krajský radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martin Hyský.
 

 
 

Městská policie Jihlava například připravila na den 4. a  6. května ve spolupráci s BESIPem akci Bezpečný přechod pro chodce, v rámci které učí prvňáčky z několika jihlavských základních škol bezpečně přecházet po přechodu pro chodce za běžného provozu. V Havlíčkově Brodě BESIP zorganizoval dopravní výchovu pro ZŠ na přenosném dětském dopravním hřišti. Ve čtvrtek 7. května pak proběhne oblastní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů na dětském dopravním hřišti v Pelhřimově.


Na sobotu 9. května je připraven pro děti, jejich rodiče i širokou veřejnost bohatý odpolední program na dětském dopravním hřišti ve Velkém Meziříčí. Na akci, kterou organizuje BESIP a Kraj Vysočina pod názvem „Chraň si svůj život“ se podílí město Velké Meziříčí, Policie ČR, Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina a Dům dětí a mládeže Velké Meziříčí. Účastníci si zasoutěží na dopravně bezpečnostní téma, prohlédnou si zásahové vozidlo hasičů i osobní vůz policie, dozvědí se o zásadách první pomoci, o povinné výbavě jejich kola a životně důležité zásadě nosit na kole přilbu. Policie bude přímo na hřišti s malými cyklisty řešit jejich dopravní přestupky apod. Pro účastníky a soutěžící jsou připraveny drobné odměny.  Nad akcí převzali záštitu náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy a majetku Libor Joukl a radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martin Hyský.


„Kraj Vysočina přistupuje velmi zodpovědně ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu a osvětě v průběhu celého roku. V letošním roce kraj realizuje například projekt Bezpečná Vysočina, pod jehož hlavičkou se v průběhu celého roku odehrává mnoho aktivit,“ uvádí Libor Joukl. Na projektu se organizačně podílejí především složky Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina, BESIP, KSÚS, Vyšší policejní škola Ministerstva vnitra ČR v Praze – pracoviště Jihlava a České dráhy.  Pod stejným názvem Bezpečná Vysočina vyšla z projektu i brožura, ve které jsou základní informace například o silniční síti Kraje Vysočina a její celoroční údržbě, o krajské zdravotnické záchranné službě, a také o tom jak poskytnout první pomoc, jak se zachovat v případě požáru, cyklistické desatero či desatero bezpečnosti na železnici. Nechybí ani přehled akcí, které se v rámci projektu konají: Cestářské rodeo, Roadshow, soutěž Řidič Vysočiny, kurzy Zásady bezpečné jízdy, přednášky pro školy, Pekelný vlak a další.


Kraj Vysočina realizuje ve spolupráci se Zdravou Vysočinou, o. s.  Program prevence dětských úrazů, určený pro žáky základních škol. V červnu na vytipovaných základních školách proběhne každoroční ekologická cykloštafeta Klimatour, zaměřená nejen na ochranu životního prostředí, třídění odpadů a ekologický způsob dopravy, ale také na zásady bezpečnosti jízdy na kole. Akci realizuje Kraj Vysočina ve spolupráci s neziskovou organizací. V letních měsících připravuje BESIP ve spolupráci s Krajem Vysočina bezpečnostně preventivní akce na cyklostezkách.


Aktuální informace o jednotlivých akcích sledujte na www.zdravykrajvysocina.cz


  • Jana Böhmová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel. 724 650 276, e-mail:
    bohmova.j@kr-vysocina.cz
BesipZdravý Kraj

 

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 6.5.2015 / 6.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze