Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Cena hejtmana pro žďárskou a nitranskou průmyslovku

Mladý tvorca
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek i letos věnoval originální cenu pro vítěze přehlídky středních škol Mladý tvorca, kterou pořádá slovenský partnerský region v Nitře. Dvě kovaná díla vyrobili studenti Střední školy řemesel Třebíč podle návrhu Karola Kováče, mistra odborného výcviku. Kované plastiky byly předány v závěru minulého týdne. Cenu hejtmana Kraje Vysočina za nejlepší výrobek přehlídky Mladý tvorca získali studenti VOŠ a SPŠ Ždár nad Sázavou za funkční model parního stroje a dále studenti Stredné priemyselné školy strojnícké a elektrotechnické v Nitře za model auta na superkondenzátor.
 

 
 

Studentský projekt modelu parního stroje přivezli do Nitry studenti VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou Martin Nátěsta a Josef Vrbka. Oba studují školu druhým rokem na maturitních oborech mechanik seřizovač a technik modelových zařízení. Z Nitry si odváží cenu hejtmana Kraje Vysočina za nejpřínosnější výrobek. Cenu na závěr výstavy předávala radní Kraje Vysočina Jana Fialová.

 

Oběma studentům gratulujeme, slova uznání za odpovědné odborné vedení patří i jejich pedagogům a vedení školy. „Oceňuji především pečlivost, se kterou byl výrobek na výstavu připraven. K výborné prezentaci školy přispěla i komunikační zdatnost studentů, kteří po tři dny obětavě veřejnosti model předváděli a demonstrovali jeho funkčnost,“ pochválila studenty žďárské průmyslovky Jana Fialová.

 

Účast vysočinských středních škol na výstavě Mladý tvorca je výsledkem spolupráce Kraje Vysočina a Nitranského samosprávného kraje.

 

 

Mladý tvorca, Nitra 2015

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.5.2015 / 5.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze