Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Bezplatný vstup do přírodovědné expozice Muzea Vysočiny Třebíč

Zámek Třebíč
Třebíčské muzeum se připojuje k letošnímu Mezinárodnímu dni muzeí a na neděli 17. května 2015 připravilo bohatý program. Návštěvníkům bude umožněn volný vstup do přírodovědné expozice v nově zrekonstruované budově zámku a navíc zde budou během celého dne probíhat komentované prohlídky. "Rodiny s dětmi se mohou těšit na interaktivní program. Odpoledne bude veřejnosti zpřístupněn i depozitář na Kosmákově ulici," uvedla krajská radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

Muzea na celém světě oslaví 18. května 2015 Mezinárodní den muzeí, ale samotné akce mohou probíhat v rámci jednoho dne, víkendu či celého týdne. "Hlavním cílem je poukázat na význam muzeí a zprostředkovat setkání v muzeu, letos pod heslem Muzea pro udržitelnou společnost. V rámci celé společnosti jsou muzea zařízení, která právě slouží jejímu rozvoji. Tyto instituce uchovávají odkazy minulosti a přítomnosti s úsilím o zachování kvalit a možností současného života budoucím generacím. Jednou z největších současných celosvětových výzev je přizpůsobení moderního způsobu života limitům přírody. Mezinárodní den muzeí se slaví již od roku 1977 a v loňském roce se oslav účastnil rekordní počet 35 tis. muzeí ve 145 zemích světa," vysvětluje Marie Kružíková.

 

U příležitosti Mezinárodního dne muzeí umožní Muzeum Vysočiny Třebíč návštěvníkům zdarma vstoupit do fascinujícího světa neživé přírody a v expozici obdivovat například výjimečnou kolekci moravských vltavínů. Další podstatná část sbírek je uložena v moderním depozitáři na Kosmákově ulici v Třebíči, ve kterém panuje přísný režim. Zcela výjimečně při příležitosti pětiletého výročí od zahájení provozu depozitáře bude do této kompletně zrekonstruované budovy rovněž umožněn vstup veřejnosti, která si bude moci prohlédnout botanický depozitář, odborná pracoviště a konzervátorské dílny. Představena bude práce muzejníka v podobě putování herbářové položky do depozitáře, zpracování sbírkového předmětu včetně dokumentace a evidence v počítačovém systému DEMUS.  S ohledem na speciální režim objektu je nutné si návštěvu depozitáře předem rezervovat na tel. č. 568 408 890, neboť počet míst je omezen. V rámci nedělních oslav budou též zdarma zpřístupněny expozice Muzea řemesel v Moravských Budějovicích – pobočky třebíčského muzea.

 

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: kominova.j@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.5.2015 / 4.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze