Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Koncert pro dobrou věc: Na podporu klientů Domova bez zámku zahrají Petr Bende a Roman Horký

V tomto týdnu odstartoval předprodej lístků na koncertní přehlídku „Hudba pro Pohodičku“. Charitativní akce, jejímž cílem je podpořit klienty Domova bez zámku, se koná pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka. „Kavárna Pohodička, která slouží jako sociálně terapeutická dílna, oslaví na podzim své druhé narozeniny. Při té příležitosti uspořádá Domov bez zámku druhý koncert. Na charitativní akci zahrají se svými kapelami Petr Bende a Roman Horký,“ přibližuje krajský radní pro sociální oblast Petr Krčál.
 

 
 

Koncert se uskuteční 25. září od 19 hodin v Zámecké jízdárně v Náměšti nad Oslavou. Návštěvníci se mohou těšit na společné duety a hudební propojení obou interpretů. Nebudou ochuzeni ani o tradiční hity jakými jsou skladby Zachraňte koně, Zrození hvězd, Nad horů svítá, Tráva a mnoho dalších. „Výtěžek z této akce bude použit na nákup plošiny pro bezbariérový přístup do dvoupodlažní budovy domácnosti v Hrotovicích. Předpokládáme, že cena potřebného zařízení se bude pohybovat kolem 300 tisíc Kč,“ říká ředitelka Domova bez zámku Hana Šeráková.


Domov bez zámku je prvním ústavním zařízením Kraje Vysočina, které prošlo úplnou transformací. Jeho klienti jsou již začleněni do běžné společnosti. Žijí jako my, pracují a volný čas tráví dle svého a zároveň se podílejí na mnoha aktivitách. Jednou z nich je právě organizace koncertu „Hudba pro Pohodičku“. „Loňský ročník se nám vydařil, a proto jsme se rozhodli udělat z této akce tradici. Chceme široké veřejnosti prostřednictvím hudby sdělit, že lidé s postižením si zaslouží dostat v životě šanci na běžný život, jako všichni ostatní,“ doplňuje sociální pracovník Domova bez zámku Marek Klement.


Vstupenky si v ceně 290 korun mohou zájemci zakoupit od 4. května v Kavárně Pohodička v Náměšti nad Oslavou, náměšťském Informačním centru, Informačním centru a Klubu kultury ve Velké Bíteši, v prodejně Hudební nástroje Mijovič v Třebíči a Městské knihovně v Hrotovicích.


  • Marek Homolka, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    mobil.: 734 694 489, e-mail: Homolka.M@kr-vysocina.cz
plakat

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 4.5.2015 / 4.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze