Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské noviny se speciální přílohou o transparentním hospodaření

Sdílené daně
Krajské noviny, které jsou do všech schránek v regionu roznášeny na přelomu dubna a května, nabídnou čtenářům speciální přílohu Hospodaření populárně. Čtyřstránkový přehled o dostupnosti informací o hospodaření Kraje Vysočina a o novém krajském rozpočtu je doplněn o internetovou „kuchařku“ transparentnosti hospodaření krajské samosprávy. „Při troše trpělivosti se zvídavý občan prokliká na internetu až ke konkrétní zaplacené faktuře, dodavateli a také zjistí účel i termín platby. Přehledně je v příloze znázorněna i cesta k tzv. Investiční mapě – tedy k rodným listům všech budov a silnic v majetku Kraje Vysočina včetně nákladů na jejich opravy,“ vyjmenovává náměstek hejtmana Vladimír Novotný, který se na přípravě přílohy podílel.
 

 
 

První strana přílohy je přehledným průvodcem  veškerými informacemi o hospodaření Kraje Vysočina dostupných přes internet.  Další tři strany autoři věnovali rozboru vybraných položek aktuálního krajského rozpočtu. Mezi velice zajímavé informace patří např. zveřejněná bilance deseti let čerpání evropských dotací nebo ucelený přehled krajské podpory v rámci Programu obnovy venkova Vysočiny.

 

Pokud jde o data z aktuálního rozpočtu, snažili se autoři přílohy najít informace v něm skryté, ale pro život v regionu důležité. O životě často rozhoduje rychlost – věděli jste, že krajská záchranka disponuje 61 zásahovými vozy, 16 z nich bude letos vyměněno? Rok 2015 může být nazýván při troše fantazie rokem zateplování. Už na jaře byly zahájeny první zateplovací projekty – letos jich je v plánu devět za téměř 100 miliónů korun, zatím nejvíc v historii kraje za evropské peníze.

 

Poslední informace krajské přílohy je věnována budoucímu rozpočtu – tedy tomu na rok 2016. Do jeho sestavení bude moci zasahovat i veřejnost. Podrobně je představen projekt participativního rozpočtu, který umožní veřejnosti vyjadřovat se ke krajským prioritám už při přípravě. Zpřístupnění online služby se předpokládá v polovině letošního roku. Pro hlasování i sdílení návrhů si krajští ekonomové vybrali elektronickou službu Váš názor a Facebook.

 

Více informací v příloze novin Kraj Vysočina, dubnové vydání.

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.5.2015 / 4.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze