Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Středoškoláci z Vysočiny se prezentovali v Nitře

Mlady tvorca
Jedenáct středních škol zřizovaných Krajem Vysočina vyslalo v minulém týdnu své studenty na největší veletrh vzdělávání na Slovensku – Mladý tvorca, Nitra 2015. Vedle technických center se v Nitře představily také hotelové školy, zdravotnická škola a Vysočinu reprezentovali také skláři nebo oděvní návrháři. „V letošním roce jsme pozvání od partnerského Nitranského samosprávného kraje přijali už popáté. Pro studenty je v rámci praktické výuky zajímavé vycestovat za zkušenostmi do zahraničí a Slovenko je nám blízké nejen jazykem, ale i mentalitou nebo praktickým přístupem ke zdělávání,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, která zároveň v Nitře absolvovala odbornou konferenci k duálnímu vzdělávání.
 

 
 

Už podruhé se veletrhu Mladý tvorca účastnil Štěpán Šimánek, student Hotelové školy Světlá z Velkého Meziříčí. Šimon studuje hotelnictví třetím rokem a i díky zkušenostem, které mohl získat na zahraničních stážích nabídnutých školou uvažuje o možnosti práce v zahraničí. Nyní se chystá na praxi do Itálie a po návratu chce pročíst nabídky vysokých škol, tak aby mohl ve studiu hotelnictví,  které ho velice baví, pokračovat i dále.

 

Jakub Čábera, student třetího ročníku informačních technologií na Střední škole průmyslové, technické a automobilní Jihlava byl v Nitře poprvé, ale jeho prezentace robotů sestavených z vyšších verzí stavebnice Lego patřila k velice zdařilým. Jakub si studium na škole velice pochvaluje a vzhledem k tomu, že má velice dobrý základ základních znalostí, chce pokračovat ve studiu programování a automatizace i na vysoké škole.

 

„Vedení škol i Kraj Vysočina podporují získávání zkušeností studentů i za hranicemi České republiky. Naši studenti musí umět své vědomosti porovnávat, hledat další možnosti rozvoje své osobnosti a především ztratit ostych prezentovat svou práci. Byla jsem přítomna výměně zkušeností našich a slovenských budoucích kadeřnic. Studenti žďárské VOŠ a SPŠ oslnili svými technickými výtvory a tradičně vysoké uznání si ze Slovenska odváží světelští skláři,“ informovala Jana Fialová.

 

Účast vysočinských škol na veletrhu Mladý tvorca v Nitře je výsledkem intenzivní spolupráce Kraje Vysočina s partnerským Nitranským samosprávným krajem.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.5.2015 / 4.5.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze