Kraj bude v nejbližší době hledat dodavatele nové stavebnice, kterou vyvinul metodický tým, a to na principu dílků s otvory, šrouby a dalšími spojovacími prvky. Jde o systém přizpůsobený věku a schopnostem dětí v prvních ročnících základních škol. „Zásadním rozdílem je komplexnost stavebnice. Základní barvou bude bílá, ale s tím, že bude možné díly dobarvovat, stavebnice bude velice variabilní a využitelná např. jako pomůcka i v jiných předmětech. Stavebnice bude doplněna pracovními listy pro žáky a metodikou pro pedagogy. Pro každý ročník jsou zpracovány úlohy pro deset vyučovacích hodin,“ prozradila podrobnosti o jediné stavebnice svého druhu vyvíjené prozatím pro účely základních škol na Vysočině Jana Fialová.
Vedení Kraje Vysočina uvažuje o tom, že by stavebnice mohly být k dispozici už od nového školního roku. Dostalo by je každé dítě při nástupu do první třídy a pracovalo by s ní i v dalších letech. V prvním roce pořízení by šlo o cca 6 tisíc kusů. Částka, kterou by kraj za stavebnici zaplatil, bude předmětem veřejné zakázky.
Podpora technické tvořivosti na základních školách je v souladu s Dlouhodobým záměrem vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy Kraje Vysočina. Tak komplexní projekt podpory technického vzdělávání, s jakým v posledních letech přichází Kraj Vysočina, nemá v rámci České republiky obdoby. O aktivitu Merkury do škol mají vážný zájem další kraje. Uznání odborné veřejnosti a pedagogů se dostává velice zdařilé a propracované metodice vedení práce s touto tradiční českou stavebnicí.
Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2015 > Duben
web & design WEBHOUSE®, redakční systém vismo® | Přihlásit se | PC verze