Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Martin Hyský na zahájení Dolnorakouské zemské výstavy 2015

Alpy a my
„ÖTSCHER:REICH – Alpy a my“ se jmenuje letošní Zemská výstava 2015, kterou můžete vidět v Frankenfels-Laubenbachmühle, Neubrucku a nově zřízeném centru národního parku Ötscher-Basis Wienerbruck v rakouském regionu Mostviertel. Slavnostního zahájení v závěru minulého týdne se na pozvání dolonorakouského zemského hejtmana Dr. Erwina Prölla zúčastnil také radní Kraje Vysočina Martin Hyský. „Dolní Rakousko, jako náš přeshraniční partner patří díky své dostupnosti k vyhledávaným zahraničním destinacím především pro české cyklisty a také milovníky vína. Letošní Dolnorakouská výstava otevírá turistům další rozměr pro návštěvu – nabízí skutečně originální pohled na krásy Alp,“ uvedl Martin Hyský.
 

 
 

Dolnorakouská zemská výstava 2015 „ÖTSCHER:REICH – Alpy a my“, která zahrnuje dvě tématické výstavy, se koná v dolnorakouském Mostviertlu: výstava ve Frankenfels-Laubenbachmühle v provozním centru čerstvě zrekonstruované Mariazellské dráhy vypráví o historii obyvatel alpského prostoru. Středobodem výstavy na zámku „Töpperschloss“ v Neubrucku jsou Alpy a dobývání a zpracování místních surovin, především železa.

S Mariazellskou dráhou se můžete vydat dál k novému centru národního parku Ötscher-Basis v Wienerbrucku. Impozantní Ötscher je nejvyšší horou Mostviertlu. Tady můžete objevit jeden z nejkrásnějších výstupů v „ÖTSCHER:REICH“ – buď na naučné stezce s průvodcem národním parkem nebo na pěší tůře k soutěskám a vodopádům Ötscheru. Vyškolení průvodci přírodou vás doprovodí k 15-ti „ÖTSCHER:REICH“-zastávkám „Landesschau 2015“.

Dolnorakouskou zemskou výstavu je možné navštívit až do 1. listopadu 2015.

 

 

Alpy a my

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.4.2015 / 27.4.2015

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies