Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Francouzští studenti poznávají sklářskou výrobu

Francouzští studenti poznávají sklářskou výrobu
Vzájemným využitím odborných stáží studentů Vyšší školy umění a designu v Remeši a Akademií ve Světlé nad Sázavou pokračuje spolupráce Kraje Vysočina s partnerským regionem Champagne-Ardenne. Březnovou návštěvu studentů z Vysočiny jim oplatili jejich francouzští vrstevníci, kteří se v těchto dnech účastní týdenního workshopu. „Oproti Remeši, kde studenti tvořili v česko-francouzských týmech volně na téma zadané na místě, do Světlé už desítka účastníků akce z Francie přivezla předem připravené návrhy děl, které společně s odborníky na Vysočině vyrobí,“ popisuje náročný program radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Studenti si nejprve předem vybrali, kterou technikou budou svá díla tvořit. Převážná většina se zajímala o výrobu a zpracování skla, keramiky nebo skleněné mozaiky. Seznámili se s provozem sklářské huti a s technikou broušení skla. „Bylo to pro ně hodně poučné a zajímavé, protože dosud se sklem nepracovali, neznali vlastnosti materiálů ani postupy výroby,“ popisuje Milan Krajíček, zástupce ředitele Akademie Světlá nad Sázavou.


Studenti z Remeše v rámci návštěvy Vysočiny navštívili také sochařské a restaurátorské ateliéry a kamenosochařskou dílnu v Lipnici nad Sázavou. „Francouzi jsou z návštěvy našeho kraje nadšení a rádi by do Světlé přijeli znovu i na dlouhodobější stáž,“ uzavírá Krajíček.


 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 23.4.2015 / 23.4.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze