Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Čistá Vysočina: Krajští radní zakončili sedmý ročník jarního úklidu

Čistá Vysočina 2015
Členové Rady Kraje Vysočina se i letos zapojili do akce Čistá Vysočina. Stejně jako téměř 22 tisíc dobrovolníků, kteří v rámci sedmého ročníku uklízeli v okolí krajských komunikací. „Rok od roku se zájem veřejnosti o Čistou Vysočinu zvyšuje, těší nás, že lidem není lhostejné v jakém prostředí žijeme,“ říká Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování. Organizátoři akce předpokládají, že pytle odpadu od registrovaných dobrovolníků budou nyní svezeny Krajskou správou a údržbou silnic a podle prvních odhadů půjde opět o desítky tun odpadu.
 

 
 

Čtveřice radních ve složení Martin Hyský, Zdeněk Chlád, Petr Krčál a Vladimír Novotný vyrazili uklízet okolí výpadovky z Jihlavy na Třebíč. „Opět jsme se přesvědčili, že někteří z nás jsou nejspíš z jiné planety, jinak lze jen těžko pochopit množství odpadu okolo silnice,“ říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný. Shoduje se s ním radní pro oblast životního prostředí Zdeněk Chlád, který vypočítává jaké „úlovky“ se radním podařilo sesbírat: „Jsou to hlavně PET lahve, ale také různé igelity, kousky nárazníků, kanystry nebo pneumatiky.“ Během necelé hodiny radní naplnili odpadem čtyři pytle.

 

Celkový objem sesbíraného odpadu v rámci akce Čistá Vysočina se v souvislosti s rostoucím počtem dobrovolníků každoročně zvyšuje. Vloni se podařilo uklidit asi 70 tun odpadků, letošní výsledky budou známé v polovině května.

 

 

Čistá Vysočina: Krajští radní zakončili sedmý ročník jarního úklidu

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 23.4.2015 / 23.4.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies