Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Konec války připomene historická bitva

Kraj Vysočina ve spolupráci se statutárním městem Jihlava připravuje originální připomenutí a oslavy 70. výročí Dne osvobození. „Ukončení druhé světové války ve dnech 6. a 7. května připomene veřejnosti kromě slavnostního koncertu v kostele sv. Ignáce z Loyoly v Jihlavě nebo putovní výstavy instalované na jihlavské radnici věnované domácímu odboji také atraktivní ukázka historické bitvy na jihlavském náměstí doplněná autentickými vozidly a motocykly,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Vestibul jihlavské radnice bude 6. května od 17 hodin místem hned dvou vernisáží. K vidění bude putovní výstava o dějinách domácího protinacistického odboje na Moravě a ve Slezsku s názvem Domácí odboj Morava a také výstava prací jihlavských školáků a studentů z literární soutěže Mám rád mír, protože... vyhlášené partnerským městem Heidenheim. Od 19 hodin se v kostele sv. Ignáce uskuteční koncert zakončený kantátou Te Deum Antonína Dvořáka. Vedle symfonického orchestru základní umělecké školy zazpívají i dva jihlavské pěvecké sbory, celkem vystoupí okolo 120 účinkujících.

 

Oslavy vyvrcholí 7. května na jihlavském Masarykově náměstí. V deset hodin začne přehlídka autentických vozidel a motocyklů, které se o půl hodiny později zapojí do ukázky bitvy z 2. světové války. Představí se v ní členové Klubu vojenské historie Elbe Vrchlabí a Klubu vojenské historie Diverzanti z Brandenburgu Třebíč s doprovodným slovem Richarda Kukly. Program bude po celé odpoledne pokračovat koncerty a tanečními vystoupeními. Zástupci Kraje Vysočina i Jihlavy o půl druhé položí věnce na Ústředním hřbitově. Večer se ve společenském sále v restauraci Kozlovna v Žižkově ulici uskuteční swingová tančírna s kapelou Bee Band.

 

Výročí Dne osvobození
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 22.4.2015 / 22.4.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze