Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Konec války připomene historická bitva

Kraj Vysočina ve spolupráci se statutárním městem Jihlava připravuje originální připomenutí a oslavy 70. výročí Dne osvobození. „Ukončení druhé světové války ve dnech 6. a 7. května připomene veřejnosti kromě slavnostního koncertu v kostele sv. Ignáce z Loyoly v Jihlavě nebo putovní výstavy instalované na jihlavské radnici věnované domácímu odboji také atraktivní ukázka historické bitvy na jihlavském náměstí doplněná autentickými vozidly a motocykly,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Vestibul jihlavské radnice bude 6. května od 17 hodin místem hned dvou vernisáží. K vidění bude putovní výstava o dějinách domácího protinacistického odboje na Moravě a ve Slezsku s názvem Domácí odboj Morava a také výstava prací jihlavských školáků a studentů z literární soutěže Mám rád mír, protože... vyhlášené partnerským městem Heidenheim. Od 19 hodin se v kostele sv. Ignáce uskuteční koncert zakončený kantátou Te Deum Antonína Dvořáka. Vedle symfonického orchestru základní umělecké školy zazpívají i dva jihlavské pěvecké sbory, celkem vystoupí okolo 120 účinkujících.

 

Oslavy vyvrcholí 7. května na jihlavském Masarykově náměstí. V deset hodin začne přehlídka autentických vozidel a motocyklů, které se o půl hodiny později zapojí do ukázky bitvy z 2. světové války. Představí se v ní členové Klubu vojenské historie Elbe Vrchlabí a Klubu vojenské historie Diverzanti z Brandenburgu Třebíč s doprovodným slovem Richarda Kukly. Program bude po celé odpoledne pokračovat koncerty a tanečními vystoupeními. Zástupci Kraje Vysočina i Jihlavy o půl druhé položí věnce na Ústředním hřbitově. Večer se ve společenském sále v restauraci Kozlovna v Žižkově ulici uskuteční swingová tančírna s kapelou Bee Band.

 

Výročí Dne osvobození
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 22.4.2015 / 22.4.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies