Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Enersol 2015: Na Vysočinu se sjelo na dvě stě odborníků na energetické zdroje

Zástupci pěti zemí se v závěru minulého týdne v Jihlavě zúčastnili dvoudenní mezinárodní konference Enersol 2015. „Krajské město nebylo jako pořadatel vybrané náhodou, zástupci Kraje Vysočina byli v projektu v uplynulých pěti letech velmi úspěšní, když čtyřikrát vyhráli národní kolo a jednou přivezli druhé místo,“ vysvětlil Zdeněk Chlád, radní Kraje Vysočina pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí.
 

 
 

Konference, které se vedle zástupců většiny českých krajů zúčastnili i odborníci ze Slovenska, Rakouska, Německa a Slovinska. Konala se pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a primátora Jihlavy Rudolfa Chloupka. Mezi účastníky nechyběl ani senátor Miloš Vystrčil, podpředseda Nitranského samosprávného kraje Juraj Horváth, radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová, radní pro životní prostředí Plzeňského kraje Václav Štekl, zástupci MŠMT ČR, MŽP ČR, NUV, krajského OŠMS, firem a dalších institucí. Celkem se konference během dvou dnů zúčastnilo téměř 200 účastníků, kteří kromě odborné části měli možnost poznat blíže i krajské město Vysočiny – navštívili například podzemí, ZOO nebo Vodní ráj.

 

Organizátory celé konference bylo Regionální centrum pro projekt Enersol v Kraji Vysočina při SŠPTA Jihlava a Vzdělávací agentura Kroměříž.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 20.4.2015 / 20.4.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies