Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Zahájení výstavby obchvatu tří obcí Pelhřimovska

I/34
Plány části přeložky silnice I/34 mezi Pelhřimovem a Božejovem se od dnešního dne stávají skutečností. Slavnostně odstartovala stavba obchvatu Ústrašína, Ondřejova a Myslotína. Během následující 31 měsíců vyroste nová více než pět kilometrů dlouhá silnice splňující všechny parametry pro současnou intenzitu dopravy. Zahájení důležité dopravní stavby se zúčastnil i Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina, který uvedl: „Pokud Kraj Vysočina intenzivně modernizuje páteřní síť vlastních silnic, měl by se podobně chovat i v případě silnic I. třídy i stát. Silnice I/34 neodpovídá historicky svými parametry dopravnímu zatížení, obyvatelé obcí poukazují na kluk a exhalace.“
 

 
 

„Věřím, že nejen řidičům, ale především obyvatelům dotčených obcí nový obchvat zpříjemní život a omezí všechny nepříjemnosti, které s sebou doprava na spojnici jižní části republiky s dálnicí D1 přináší,“ sdělil Jiří Běhounek. Ve výhledu dalších let je plánován navazující západní obchvat Pelhřimova.

 

Silnice I/34 je součástí mezinárodního tahu E551, který je postupně rekonstruován. Součástí zahájené stavby jsou i mimoúrovňové křižovatky a řada mostních objektů. Přestavba začne u obchvatu Božejova, který byl dokončen na podzim 2007 a stál přes 400 milionů korun.  Investorem dalších prací je Ředitelství silnic a dálnic, které uhradí náklady projektu ve výši téměř 4,5 miliardy korun. Stavba je navržena k zařazení do Operačního program Doprava 2014 - 2020 a bude spolufinancována z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Zhotovitelem je sdružení firem Swietelsky, Strabag a Colas.

 

 

Zahájení stavby I/34

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.4.2015 / 20.4.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze