Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Stipendijní program Romského vzdělávacího fondu pro romské vysokoškolské studenty

Stipendijní program Romského vzdělávacího fondu vyhlásil stipendijní cyklus pro akademický rok 2015-2016. Nabízí v otevřené akademické soutěži stipendium romským studentům bakalářského, magisterského nebo doktorského studia studujícím na státem akreditovaných vysokých školách, kteří jsou občany nebo mají trvalý pobyt v Albánii, Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Maďarsku, Kosovu, Makedonii, Černé Hoře, Rumunsku, Srbsku, Slovensku a Turecku.
 

 
 

V České republice je v současné chvíli možné podat žádost do Romského pamětního univerzitního stipendijního programu (RMUSP), následně pak v programu Roma International Scholar Program (RISP), který je určen na studium v zahraničí.


V akademickém roce 2013/2014 Stipendijní program Romského vzdělávacího fondu podpořil 1 441 studentů z celkového počtu 2 410 žadatelů. Celkově měl fond na finanční podporu vybraných romských vysokoškolských studentů, kteří se věnovali studiu, přibližně 1,9 milionů euro. Do konce akademického roku 2013/2014 vysokou školu úspěšně absolvovalo 335 studentů.


Přihlášky lze podávat pouze elektronickou formou přes on-line systém pro podávání žádostí (OAS), který naleznete na webových stránkách Romského vzdělávacího fondu na www.romaeducationfund.hu/how-apply-scholarship-1. Uzávěrka pro podávání žádostí je 11. května 2015.


 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 17.4.2015 / 17.4.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies