Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Čistá Vysočina: Dvacetitisícím dobrovolníkem je deváťák Jakub Koumar z Polné

Čistá Vysočina
Jeho jméno bude letos spojováno s akcí Čistá Vysočina. Jakub Koumar je dvacetitisícím dobrovolníkem, který se zapojí do jarního úklidu regionu. „Jakuba nevybralo vedení školy z 611 žáků náhodou, ekologii a životnímu prostředí se věnuje už několik let, je také dlouholetým členem Klubu Pampeliška, který na ZŠ vede žáky k ekologické výchově,“ prozradil radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martin Hyský, který se dnes dopoledne s Jakubem setkal a poděkoval mu za jeho aktivitu.
 

 
 

Jakub je žákem deváté třídy ZŠ Polná a v současné době připravuje ročníkový projekt „éčka“ v potravinách, který bude příští týden prezentovat. Po prázdninách se chystá nastoupit na Střední stavební školu v Jihlavě. Akce Čistá Vysočina se účastní pravidelně už několik let, protože mu není lhostejné, jak vypadá příroda v jeho blízkém okolí.

 

Polná je jedním z měst, které se úklidu přírody věnovalo už před vznikem akce čistá Vysočina. „V roce 1999 jsme začali organizovat akci Za Polnou krásnější, v rámci kterého město i jeho okolí uklízeli žáci základní školy i členové spolků. Později jsme připojili k celokrajskému projektu Čistá Vysočina,“ říká starosta Polné Jindřich Skočdopole.

 

Do sedmého ročníku Čisté Vysočiny se zapojilo 21 880 dobrovolníků, kteří budou od 11. do 22. dubna sbírat odpadky v okolí silnic a na veřejných prostranstvích měst a vesnic. Více informací najdete ZDE.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 10.4.2015 / 10.4.2015

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze