Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Studenti Akademie ve Světlé nad Sázavou se zúčastnili výtvarného workshopu ve Francii

Šest studentů výtvarných oborů Akademie ve Světlé nad Sázavou se od 16. do 19. března 2015 zapojilo do tvůrčího workshopu Vyšší školy umění a designu v Remeši. Jejich cesta do Remeše je příslibem dlouhodobé aktivní spolupráce mezi těmito dvěma školami.
 

 
 

Tématem workshopu byl „vznik a zánik". Čeští a francouzští studenti ve vzájemné spolupráci ve skupinách vytvářeli díla, která na konci workshopu veřejně prezentovali. Komunikační bariéry, které na začátku ještě panovaly, během workshopu padly a světelští studenti zakusili velice inspirující zážitek: Workshop se účastníkům z Vysočiny velice líbil. Podle jejich reakcí byli francouzští studenti opravdu přátelští, snažili se komunikovat, projednávat společné nápady, i když to občas bylo velice těžké, jelikož francouzštinu vysočinští hosté neovládali a angličtina občas vázla. Ale všechno společně zvládli a v průběhu těch několika málo dní se naučili nějaké francouzské slovíčko a zažili velkou legraci. Kdyby byla ještě nějaká příležitost navštívit Francii, určitě jí využijí.

 

Francouzští mladí výtvarníci mají na oplátku navštívit Světlou nad Sázavou již v druhé polovině dubna 2015. 

 

Počínající partnerství mezi světelskou akademií a Vyšší školu umění a designu v Remeši je jednou z aktivit spolupráce Kraje Vysočina a regionu Champagne-Ardenne. Do regionu Champagne-Ardenne vyjíždějí i učitelé a studenti dalších středních škol zřizovaných Krajem Vysočina, jako například učňové Střední školy stavební Jihlava či učitelé vysočinských hotelových škol v rámci projektu Vaříme spolu.

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.4.2015 / 9.4.2015

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze