Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta

Mobilní verze webu

Výstava fotografií prachových částic

Výstava fotografií prachových částic
Výstava fotografií prachových částic v ovzduší je zaměřena na zvýšení environmentálního povědomí u veřejnosti s přihlédnutím k nejvýznamnějším zdrojům Kraje Vysočina. Výstavu tvoří 20 fotografií z elektronového mikroskopu, které jsou zaměřeny zejména na lokální topeniště a dopravu. Vystavované fotografie ukazují zvláštní krásu mikročástic a odhalují jejich složení a výskyt v lidských tkáních. Nejmodernější elektronové mikroskopy dokážou přiblížit částečky velikosti nanometru, což je rozměr 70 000 menší než šířka lidského vlasu. Dokážeme tak najít jejich původ, proces vzniku a místo účinku. Na výstavě jsou k vidění i fotografie prašných částic pocházejících z lokálních topenišť z obcí Hrotovice a Okříšky.
 

 
 

K dispozici je 20 ks fotografií o rozměrech 70 x 70 cm (bez vlastního zavěšovacího mechanismu) a 2 ks roll up nazvané Lokální topeniště a Doprava a ovzduší. 

Fotografie včetně popisu jsou znázorněny v brožurce, viz příloha níže. Tisková zpráva včetně fotografií z této výstavy je zveřejněna na stránkách Kraje Vysočina http://www.kr-vysocina.cz/pozvanka-do-sidla-kraje-na-unikatni-fotografie-mikrocastic/d-4062450/p1=1013.

 

Výstava fotografií prachových částic


Odkazy

 
Zodpovídá: admin
Vytvořeno / změněno: 7.4.2015 / 7.4.2015
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze