Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

Vysočina na EXPO 2015: Studenti soutěží o návštěvu na světové výstavě

Kraj Vysočina zvažuje účast na světové výstavě EXPO v Miláně
Studenti Akademie Světlá nad Sázavou a studenti Střední uměleckoprůmyslové školy Jihlava - Helenín mohou zasáhnout do podoby dílčích částí vysočinské expozice na světové výstavě EXPO 2015 v italském Miláně. Kraj pro ně vyhlásil autorskou soutěž o nejoriginálnější návrh skleněného výrobku vystihujícího region a o návrh kompletního dámského i pánského oděvu pro obsluhu prezentace. „Obě školy mají velký potenciál expozici obohatit o zajímavé a neotřelé aspekty. Navíc jsme přesvědčeni, že práce mladé generace do prezentace regionu patří a mají v ní své místo,“ zdůvodnil vyhlášení soutěže hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Pravidla soutěže dnes odsouhlasila krajská rada. V případě studentů obou škol bude u návrhů doručených od 1. Dubna do 11. Května posuzována originalita, soulad s jednotným vizuálním stylem, v případě oděvních návrhů také praktická využitelnost a pohodlnost a cena finálního kompletu. O pořadí přihlášených návrhů rozhodne čtyřčlenná odborná porota, jejíž verdikt bude konečný a neměnný.

 

První tři nejlepší soutěžní návrhy resp. jejich autoři v každé kategorii budou oceněny návštěvou světové výstavy EXPO 2015 v Milaně, která se uskuteční v termínu 19. – 21. 9. 2015 a jejíž součástí bude doprovodný program v Miláně. Konkrétní jména budou známa v červnu 2015, kdy zástupci Kraje Vysočina vyhlásí výsledky soutěže.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.3.2015 / 31.3.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze