Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

e-Bezpečnost Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V Jaroměřicích se sešli majitelé lesů z celé Vysočiny

Zástupci Regionálního sdružení Vysočina jednali v Jaroměřicích nad Rokytnou se Sdružením vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR. Účastníci setkání hovořili o aktuálních tématech lesního hospodářství, zástupci Krajského úřadu Kraje Vysočina při této příležitosti prezentovali Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování finančních příspěvků na hospodaření v lesích a zejména jejich dodatek, který mimo jiné reagoval na aktuální legislativní změny.
 

 
 

„Změnu zásad bylo nutné provést mimo jiné s ohledem na novelu zákona č.250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů. Mezi stěžejní rozdíly oproti dosavadnímu systému patří u právnických osob, jakožto žadatelů, identifikace osob s podílem v této právnické osobě a identifikace osob, v nichž má přímý podíl, a o výši tohoto podílu. Pro uvedení těchto údajů lze využít přílohu 1a Dodatku č. 2 Zásad,“ uvedla vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Eva Horná.

 

Dodatek č. 2 také stanovuje povinnost registrace všem žadatelům, kteří budou chtít o finanční příspěvek žádat. Ti se letos musí registrovat do 30. dubna, v dalších letech pak do konce března. „Významnou změnou je i znovuotevření poskytování příspěvků na přibližování dříví strojem bez vlečení po zemi. Detail a podmínky, za kterých lze na tuto činnost příspěvek poskytnou, byl v Zásadách popsán už dříve a dodatky se neměnil,“ doplnil vedoucí oddělení lesního hospodářství a myslivosti Jiří Bartoš.

 

  • Jiří Bartoš, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 264, e-mail: bartos.j@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 30.3.2015 / 30.3.2015

 

Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina > Aktuality

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze