Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

e-Bezpečnost Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Filmové ozvěny poprvé ve francouzské Champagne-Ardenne

Kraj přidá další peníze na mezinárodní festival dokumentárních filmů
Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava se letos v březnu poprvé představily ve francouzském partnerském regionu Kraje Vysočina – v Champagne-Ardene. Na třech místech byl za přítomnosti režiséra a scénáristy Petra Hátleho promítnut snímek z bouřlivého pražského nočního života s názvem Velká noc. Ozvěny do Francie přivezla skupina lidí spojená s projektem Kouzelný karavan. Jde o kočovný promítací sál migrující po Francii a nabízející alternativní filmovou tvorbu.
 

 
 

Český dokument Velká noc je podle autora věrným zachycením nehezkého tématu o nehezkých osudech. Dokument byl oceněn ve své kategorii na festivalu Finále Plzeň a na MFDF Jihlava.

Během tří promítání ho v partnerském regionu Champagne-Ardenne vidělo téměř 150 diváků, zejména mladé publikum, které se pustilo do živých diskusí s režisérem. Letošní první ročník zdaleka není poslední filmovou spoluprací Kraje Vysočina a Champagne-Ardenne. Je jisté, že francouzský Kouzelný karavan opět na podzim zaparkuje v ulicích Jihlavy a doplní program MFDF. Už nyní hledá francouzská strana termín pro uspořádání dalšího ročníku Ozvěn v dalších městech Champagne Ardenne.

 

  • Jan Skála, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina, Jihlava
    e-mail: skala.j@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.3.2015 / 27.3.2015

 

Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina > Aktuality

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze