Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

e-Bezpečnost Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hledá se Vesnice roku 2015

Vesnice Vysočiny, logo
Obce z celé Vysočiny se až do konce dubna mohou hlásit do 21. ročníku soutěže Vesnice roku. V krajském kole soutěží o finanční benefit ve výši až sto tisíc korun, na celostátní úrovni si pak mohou přijít na jeden milion korun ve formě dotace z Programu obnovy venkova. „Na Vysočině se loňského krajského kola zúčastnilo dvacet obcí, vítězem se stal Ořechov na Žďársku. Obec uspěla i v celostátním kole, kde obsadila na druhé místo. Navázala tak na obec Křižánky, která po vítezství v krajském kole soutěže skončila v celostátním klání na bronzové příčce,“ připomíná krajský radní pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský.
 

 
 

Cílem soutěže, kterou vyhlašuje Ministerstvo pro místní rozvoj, je povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňování programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova.


Soutěže se mohou zúčastnit vesnice s maximálně 7 500 obyvateli, které mají zpracovaný vlastní strategický dokument zabývající se rozvojem obce, program obnovy vesnice nebo program rozvoje svého územního obvodu. Podmínky účasti v soutěži i přihláška jsou umístěny na www.vesniceroku.cz.


Letošní krajské kolo Vesnice roku 2015 proběhne v Kraji Vysočina v květnu a červnu, samotné vyhlášení se uskuteční v létě.

 

  • Luděk Hrůza, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 543, e-mail: hruza.l@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 25.3.2015 / 25.3.2015

 

Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina > Aktuality

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze