Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ženou regionu je provozovatelka koňské záchytné stanice Zuzana Kazdová

Ženou regionu je provozovatelka koňské záchytné stanice Zuzana Kazdová
Prestižní ocenění Žena regionu získala v letošním šestém ročníku v Kraji Vysočina Zuzana Kazdová, která ve svém volném čase provozuje záchytnou stanici pro týrané, nemocné nebo agresivní koně. Pracuje i jako fotografka a vyučuje na Základní umělecké škole Jihlava. Právě tam se 23. března konalo slavnostní vyhlášení tří nejúspěšnějších účastnic letošního ročníku ankety.
 

 
 
Čtyřiatřicetiletá Zuzana Kazdová založila před pěti lety s několika dobrovolníky nedaleko Jihlavy záchytnou stanici koně, kterou prošlo už 35 zvířat. „Je to jediná stanice v Čechách, kde se odborníci dobrovolně starají i o agresivní koně. Pomáháme jim k lepším životním podmínkám a sháníme vlídnější majitele,“ vysvětluje vítězka, která se věnuje i hipoterapii, kterou provozuje v dětských domovech a pomáhá i handicapovaným dětem. 

Na druhém místě na Vysočině skončila Marie Gregorová, která je zakladatelkou obecně prospěšné společnosti Sdílení. Třetí nejvyšší počet hlasů získala Pavla Chadimová, neuvolněná starostka z Heřmanova na Žďársku. 

„Velmi vítám cíl soutěže, kterým je ocenit úsilí výjimečných žen a zviditelnit jejich práci. Letos se znovu ukázalo, že i Kraj Vysočina má nespočet zajímavých a mimořádných žen, které dokáží svým aktivním přístupem motivovat ostatní,“ uvedl senátor Miloš Vystrčil. Soutěž podpořil i Kraj Vysočina.

  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Ženou regionu je provozovatelka koňské záchytné stanice Zuzana Kazdová

Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 24.3.2015 / 24.3.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze