Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zahraniční vztahy

Mobilní verze webu

Ženou regionu je provozovatelka koňské záchytné stanice Zuzana Kazdová

Ženou regionu je provozovatelka koňské záchytné stanice Zuzana Kazdová
Prestižní ocenění Žena regionu získala v letošním šestém ročníku v Kraji Vysočina Zuzana Kazdová, která ve svém volném čase provozuje záchytnou stanici pro týrané, nemocné nebo agresivní koně. Pracuje i jako fotografka a vyučuje na Základní umělecké škole Jihlava. Právě tam se 23. března konalo slavnostní vyhlášení tří nejúspěšnějších účastnic letošního ročníku ankety.
 

 
 
Čtyřiatřicetiletá Zuzana Kazdová založila před pěti lety s několika dobrovolníky nedaleko Jihlavy záchytnou stanici koně, kterou prošlo už 35 zvířat. „Je to jediná stanice v Čechách, kde se odborníci dobrovolně starají i o agresivní koně. Pomáháme jim k lepším životním podmínkám a sháníme vlídnější majitele,“ vysvětluje vítězka, která se věnuje i hipoterapii, kterou provozuje v dětských domovech a pomáhá i handicapovaným dětem. 

Na druhém místě na Vysočině skončila Marie Gregorová, která je zakladatelkou obecně prospěšné společnosti Sdílení. Třetí nejvyšší počet hlasů získala Pavla Chadimová, neuvolněná starostka z Heřmanova na Žďársku. 

„Velmi vítám cíl soutěže, kterým je ocenit úsilí výjimečných žen a zviditelnit jejich práci. Letos se znovu ukázalo, že i Kraj Vysočina má nespočet zajímavých a mimořádných žen, které dokáží svým aktivním přístupem motivovat ostatní,“ uvedl senátor Miloš Vystrčil. Soutěž podpořil i Kraj Vysočina.

  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Ženou regionu je provozovatelka koňské záchytné stanice Zuzana Kazdová

Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 24.3.2015 / 24.3.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze