Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zahraniční vztahy

Mobilní verze webu

S Vysočinou do Evropy: Nejúspěšnější soutěžící studují na Gymnáziu Chotěboř

S Vysočinou do Evropy
Letošní ročník krajské soutěže S Vysočinou do Evropy ovládli žáci chotěbořského gymnázia. Absolutně nejlepší výsledky v soutěži vynesly první místo sympatické Tereze Julišové, druhé místo patří její spolužačce Ditě Janáčkové a z třetího místa měla při vyhlašování výsledků obrovskou radost studentka Gymnázia Třebíč Markéta Peštálová. Pro trojici vítězek byly připraveny letenky směr Velká Británie, kde v létě absolvují dvoutýdenní intenzivní jazykový kurz anglického jazyka.
 

 
 

Do finálového kola soutěže, která má prověřit znalosti regionu a anglického jazyka u středoškoláků, se přes pět postupových kol nominovala pouze třicítka nejlepších řešitelů. „V letošním roce se do postupových kol zaregistrovalo 426 soutěžících z 27 středních škol našeho kraje. Do finále se dostali pouze ti, které dosáhli minimálně 96 bodů. Mezi finalisty byli dokonce žáci, které dosáhli maxima 105 bodů. Každoročně zaznamenáváme vyšší a vyšší úroveň znalostí reálií Kraje Vysočina a soutěžící nás ohromují dokonalou anglickou konverzací,“ hodnotila připravenost účastníků soutěže Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.

 

Výsledky 6. ročníku soutěže S Vysočinou do Evropy

1. Tereza Julišová, Gymnázium Chotěboř

2. Dita Janáčková, Gymnázium Chotěboř

3. Markéta Peštálová, Gymnázium Třebíč

 

Prozradili o sobě v soutěžních prezentacích

„Mám hodně ráda hokej, možná o trochu více hokejisty. Moc ráda hraju v duu se svou sestrou, která si soutěž S Vysočinou do Evropy vyzkoušela před dvěma lety a měla to štěstí, že vyhrála pobyt v Londýně. Trochu jsem jí záviděla, a tak jsem se hodně snažila – a vyšlo to. Moc se na cestu do Velké Británie těším, uvidíme, co mě tam čeká,“ prozradila Tereza Julišová, jejíž prezentaci veřejnost na www stránkách soutěže označila jako nejlepší.

„Prezentaci jsem pojala jako pohlednici ve formě koláže osobních fotek. Vysočinu, kterou jsem měla představit, jsem chtěla ukázat vlastníma očima, dokumentovat publiku, co všechno jsem od svého dětství viděla,“ komentovala svou prezentaci Dita Janáčková.

„Možná mi k výhře pomohla i má prezentace, kterou jsem věnovala svým skautským aktivitám, koníčkům i aktivitám,“ hledala důvod úspěchu Markéta Petálová.

Jednu z nejveselejších prezentací soutěže přednesl stále dobře naladěný Adam Novotný z Gymnázia Vincence Makovského v Novém Městě na Moravě. Adam je velký fanda do MTB. Cyklistika je jeho hnacím motorem, nedá na ni dopustit a i svou prezentaci pojal jako ódu na horskou cyklistiku. Adam skončil nakonec pátý a stejně jako čtvrtá Aneta Cahová si bude moci trasy plánovat na novém notebooku.

 

Další v pořadí už 7. ročník soutěže pořadatelé vyhlásí opět na podzim. Pozvání k účasti bude tradičně adresováno všem studentům středních škol v Kraji Vysočina. Více informací o soutěži je k dispozici na www.ourregion.cz.

 

Soutěž mohla být vyhlášena díky podpoře sponzorů: Aon Central and Eastern Europe a.s., Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group, SBERBANK CZ, a.s.


Vítězky soutěže S Vysočinou do Evropy se mohou těšit na prázdninový jazykový pobyt ve Velké Británii

  • tisk@kr-vysocina.cz

 

Finále soutěže S Vysočinou do Evropy

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 18.3.2015 / 18.3.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze