Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zahraniční vztahy

Mobilní verze webu

Jan Hamáček: Vysočina je dobře připravena na čerpání dotací na opravy krajských silnic

Předseda Poslanecké sněmovny PČR na Vysočině
Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček dnes na pozvání hejtmana Jiřího Běhounka navštívil Kraj Vysočina. Během setkání se členy Rady Kraje Vysočina se zajímal o financování sociálních služeb, připravenost kraje čerpat prostředky ze Státního fondu dopravní infrastruktury a především o konkrétní dopady nového zákona o rozpočtové odpovědnosti na kraj a obce. „Mluvili jsme o rozpočtu na dopravní infrastrukturu. Byl jsem ujištěn, že na Vysočině je dokončována příprava projektů a kraj bude schopen čerpat celou alokaci. Kritika ministra dopravy Dana Ťoka, že kraje nejsou připraveny, padla do prázdna, kraje připraveny jsou. Shodli jsme se na tom, že by bylo dobré držet tuto podporu systémově, tzn. že každý rok by byla součástí např. rozpočtu SFDI částka, která by šla krajům na údržbu silnic II. a III. třídy,“ uvedl při tiskové konferenci Jan Hamáček.
 

 
 

Na opravy silnic mají letos kraje slíbeny peníze od Státního fondu dopravní infrastruktury poprvé, Vysočina může vybrat 412,3 milionů korun. Už nyní je připraveno 33 projektů, z toho 24 oprav silnic a 9 oprav mostů. „Příští týden budou předány na SFDI. U většiny z nich už probíhá nebo byla uzavřena veřejná zakázka. V průběhu měsíce dubna budou předána první staveniště, všechny projekty hrazené ze SFDI musí být na  Vysočině hotové do konce podzimu,“ informoval Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast dopravy.


Další částí programu předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR na Vysočině byla návštěva Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina a nového Pavilonu urgentní a intenzivní péče Nemocnice Jihlava. Tématem přednášky pro studenty nejvyšších ročníků jihlavského gymnázia byla především zahraniční politika. Téma předseda poslanecké sněmovny shrnul zhruba ve dvacetiminutovém celku, aby pak následně dal prostor dotazům studentů. Studenti nebyli v dotazech svými učiteli nijak omezováni, a to ani vlastní tématikou přednášky. Velice dobře se v tématu orientovali a Jana Hamáčka „nešetřili“.

 

Předseda Poslanecké sněmovny PČR navštívil Vysočinu

Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 18.3.2015 / 18.3.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze