Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zahraniční vztahy

Mobilní verze webu

Nejlepší webové stránky mají Okříšky a Jihlava

Nejlepší webové stránky mají Okříšky a Jihlava
Dnes se v sídle Kraje Vysočina rozdávala ocenění za nejlepší webové stránky a elektronické služby v soutěži Zlatý erb. Ve zcela nové kategorii školská zařízení rozhodla porota hned o dvou vítězích – Střední škole stavební Jihlava a Mateřské škole Horní Cerekev. První místo v krajském kole letos zdobí i městys Okříšky, město Jihlava a stránky dobrovolných hasičů z Bohdalova. Nejlepší elektronickou službou byla vyhlášena aplikace inCity poskytovaná do mobilních telefonů v Polné.
 

 
 

„Oceňuji informační potenciál webových stránek obcí a měst a také jejich snahu věnovat se internetové bezpečnosti. Právě tu pokládám za jedno z nejdůležitějších témat současnosti,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek při předávání letošních krajských cen.

 

Letošního krajského kola soutěže Zlatý erb se podle informací předsedy 23 členné poroty Petra Pavlince zúčastnilo více než čtyřicet soutěžících. „Historicky poprvé byla vyhlášena kategorie pro školská zařízení. Vnímáme, že rodiče i děti nebo studenti pracují s informacemi na internetu a je zajímavé pozorovat jejich charakter a rozsah. Obecně platí, že školská zařízení na Vysočině s internetem pracovat umí a považují ho za důležitý informační zdroj,“ uvedl Petr Pavlinec, jehož slova potvrdila i ředitelka vítězné mateřské školy: „Informace na internetu upravujeme podle potřeb rodičů, nejčastěji navštěvují jídelníček, mají zájem o informace o akcích, které plánujeme, ale i o těch, kterých se děti zúčastnily,“ prozradila ředitelka MŠ Horní Cerekev Lenka Jantačová.

 

Radost z ceny neskrýval velitel SHD Bohdalov Jiří Klimeš. Jak prozradil, jsou zásahy, kdy se podaří dát aktuální informace na www sboru do hodiny. Nejvíce si však cení fotodokumentace, kterou pro bohdalovský web pořizuje jejich dvorní fotograf.

 

Vítězové „královských kategorií“ kopírují výsledky z loňského roku – webům měst na Vysočině udává směr dlouhodobě Jihlava a v obcích zatím nenašly přemožitele Okříšky. „Do ohromujícího skóre vítězství dvacetinásobných mistrů světa v kolové bratrů Pospíšilových máme ještě daleko, ale co není dnes, může být zítra,“ komentoval s úsměvem letošní vítězství starosta Okříšek Zdeněk Ryšavý.

 

Ceny vítězům krajského kola soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí předali na slavnostním ceremoniálu zástupci Kraje Vysočina a zástupci sponzorských firem. Vyhlašovány byly i výsledky zvláštních kategorií Kraje Vysočina pro školská zařízení a sbory dobrovolných hasičů v Kraji Vysočina.

 

Výsledky krajského kola (podle vyhlašovaných kategorií):

 

 

Zvláštní kategorie pro školská zařízení v Kraji Vysočina:

 

1.místo

SŠS Jihlava

www.ssstavji.cz

 

 

MŠ Horní Cerekev

www.mshornicerekev.cz

 

2.místo

ZŠ Okříšky

http://www.zsokrisky.cz/

 

3.místo

ZŠ Náměšť nad Oslavou

www.zskonam.cz

 

 

Zvláštní kategorie pro sbory dobrovolných hasičů:

 

1. místo

SDH Bohdalov

 

www.hasici-bohdalov.cz

2. místo

SDH Vyskytná

 

www.hasici.vyskytna.cz

 

3. místo

SDH Výčapy

 

www.vycapy.cz

 

 

Kategorie nejlepší elektronická služba - postupová:

 

vítěz

Polná – inCity – Město v mobilním telefonu

 

 

Kategorie nejlepší webová stránka obce - postupová:

 

1. místo

Okříšky

www.okrisky.cz

2. místo

Police

http://www.obec-police.cz

3. místo

Šlapanov

http://slapanov.cz

 

 

Kategorie nejlepší webová stránka města - postupová:

 

1. místo

Jihlava

www.jihlava.cz

2. místo

Havlíčkův Brod

www.muhb.cz

 

3. místo

Polná

http://www.mesto-polna.cz

 

Vítězové jednotlivých postupových kategorií se zúčastní celostátního kola, které bude vyhodnoceno na konferenci ISSS v dubnu 2015 v Hradci Králové.

 

Děkujeme členům poroty za úsilí, které hodnocení věnovali, dále děkujeme sponzorům hodnotných věcných cen, kterými jsou (řazeno abecedně):

-       AutoCont CZ a.s.

-       CEDA, a.s.

-       CESNET - ZÁJMOVÉ SDRUŽENÍ PRÁVNICKÝCH OSOB

-       GORDIC spol. s r.o.

-       ICZ a.s.

-       Microsoft

-       Patrik Ritter

-       Požární bezpečnost s.r.o..

-       První telefonní, a.s.

-       T-Mobile Czech Republic a.s.

 

 

Další podrobnosti, složení poroty a podrobný výpis bodů členů poroty naleznete na stránkách soutěže http://zlatyerb.obce.cz v sekci krajského kola.

 

 

Nejlepší webové stránky mají Okříšky a Jihlava

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.3.2015 / 9.3.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze