Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zahraniční vztahy

Mobilní verze webu

Podnikatelé z čínské provincie Hebei navštívili ŽĎAS

Ilustrační foto
Za podpory vedení Kraje Vysočina a vedení Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce se 2. března 2015 uskutečnila návštěva delegace provincie Hebei z Čínské lidové republiky v metalurgicko-průmyslovém komplexu akciové společnosti ŽĎAS. Firma ŽĎAS, a.s. už více než 10 let aktivně spolupracuje s čínskou stranou na dodávkách zařízení pro volné kování na tento světový průmyslový trh.
 

 
 

V rámci navazování obchodních vztahů představitelé zúčastněných stran potvrdili, že budou dále spolupracovat ve smyslu dohody o strategické spolupráci mezi akciovou společností ŽĎAS a skupinou firem Hebei Iron & Steel Group, podepsané při návštěvě prezidenta České republiky Miloše Zemana v Čínské lidové republice. V rámci podepsaných dohod stvrdili posílení spolupráce v oblasti místního i zahraničního trhu, ve formě vzájemných návštěv technických pracovníků a v podpoře průmyslového rozvoje výhodného pro obě strany.

 

Výsledkem společného jednání v akciové společnosti ŽĎAS Žďár nad Sázavou je dohoda o vzájemné výměně informací v oblasti technického, středního a vysokého školství. V této problematice bude navázaná úzká spolupráce s představiteli Kraje Vysočina a provincie Hebei. Mezi další společná témata bude do budoucna patřit také problematika ekologie a řešení likvidace komunálních odpadů.

 

Obě jednající strany se shodly na prospěšnosti vzájemného setkání a vyjádřily vůli vzájemné vztahy nadále rozvíjet. 

 

  • Zpráva převzata
 

Hebei

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.3.2015 / 3.3.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze