Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

ENERSOL 2015: Do národního kola v Mohelnici postoupilo sedm nejlepších studentských prací

ENERSOL 2015: Do národního kola v Mohelnici postoupilo sedm nejlepších studentských prací
V pátek 20. února 2015 se v Bystřici nad Pernštejnem v Centru EDEN konala krajská konference ENERSOL 2015, kde studenti představili 14 nejlepších regionálních projektů na téma obnovitelných zdrojů energie, úspor energií a snižování emisí v dopravě. Vítězné družstvo z Vysočiny bude 19. a 20. března obhajovat v celostátním kole, které tentokrát hostí Mohelnice, tři první a jedno druhé místo z minulých let.
 

 
 

Studenti mohli už tradičně zpracovat své projekty ve třech kategoriích – Enersol a praxe, Enersol  a inovace a Enersol a popularizace. V kategorii Enersol a praxe ohodnotila porota nejvyšším počtem bodů práci Roberta Zabloudila, který se zaměřil na řešení mikroklimatu ve škole. Spolu s ním postoupili do celostátního finále ještě druhý Radim Jelínek (Úspora energie při zateplení), třetí Štěpán Čech (Porovnání energetické náročnosti konvenčních a minimalizačních postupů při pěstování rostlin) a čtvrtý Dominik Sýkora (Malá vodní elektrárna).

 

V kategorii Enersol a inovace zvítězil René Rámiš, který si jako téma své prezentace zvolil snižování spotřeby vody nejen v domácnostech. Do národního kola se v této kategorii probojovali také druzí Michal Hanko a Radim Makovička s prací Super paulownia. V kategorii Enersol a popularizace se představil dvoučlenný tým ve složení Simona Kolářová a Richard Kondráf, kteří za svůj Animační program pro děti – Cestou energie z minulosti do budoucnosti získali od poroty vůbec nejvyšší počet bodů ze všech soutěžících a po právu se stali členy vítězného vysočinského družstva.

 

„Konference podobného typu jsou pro studenty ideální příležitostí, jak ukázat své schopnosti, vědomosti i svůj zájem. To, že si připraví něco nad rámec svých školních povinností a navíc si projekt sami odprezentují před publikem, se jim mnohokrát vrátí, až budou studovat na vysoké škole nebo budou hledat pracovní uplatnění. Kromě toho téma úspor energií a obnovitelných zdrojů je v dnešní době stále aktuálnější,“ řekl při konání konference krajský radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád.

V letošním roce se do projektu ENERSOL přihlásilo na Vysočině devět krajských středních škol.

 

 

 

ENERSOL 2015: Do národního kola v Mohelnici postoupilo sedm nejlepších studentských prací

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.2.2015 / 23.2.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies