Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj pomůže Ostrovu nad Oslavou s opravou hasičského vozidla

Kraj pomůže Ostrovu nad Oslavou s opravou hasičského vozidla
Sbor dobrovolných hasičů městyse Ostrov nad Oslavou byl 1. prosince 2014 povolán na pomoc při odstraňování následků kalamity v podobě silné námrazy a ledovky. Při vyprošťování vozidla, kterému bránily v průjezdu spadlé stromy přes komunikaci došlo k dalšími silnému poryvu větru, který vyvrátil vzrostou borovici. Ta spadla na kabinu zásahového vozidla a zcela ji zdemolovala. „Zásah probíhal uprostřed smíšeného lesa a nebylo možné situaci předejít. Na zásahovém vozidle vznikla škoda téměř 400 tisíc korun. Krajské zastupitelstvo dnes odsouhlasilo mimořádný dar městysy ve výši 200 tisíc korun, který má obci pomoci s opravou techniky a obnovit akceschopnost SHD při zásazích,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Mimořádná událost v Ostrově nad Oslavou byla skutečně výjimečná. Jen obrovskou náhodou nedošlo k vážnému zranění zasahujícího příslušníka jednotky. Kabina zásahového vozidla byla v místě řidiče „rozpárána“ silnou větví. Krajský dar je příspěvkem pro zajištění rychlé opravy techniky.

 

Pomoc Kraje Vysočina sborům dobrovolných hasičů bude mít v letošním roce další podobu. Cílenou dotaci na opravy a repase mobilní požární techniky iniciovaly samy obce a kraj tak ještě na jaře rozdělí 1,5 miliónu korun na opravy  cisternových automobilních stříkaček. Ve stanoveném termínu se o dotaci přihlásila téměř dvacítka obcí.

 

Kraj Vysočina každoročně přispívá Krajskému sdružení SDH šesti milióny na akceschopnost. Při plošném rozdělení připadá na obec od 15 do 60 tisíc korun dle kategorie jednotky.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.1.2015 / 27.1.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies