Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Muzeum Vysočiny Jihlava

 

 
 

Jaký byl rok 2014 z pohledu Muzea Vysočiny Jihlava rokem?

Byl to zejména rok dvou velkých výstavních projektů: v září muzeum otevřelo po dvou letech práce nové expozice a v listopadu pak výstavu Poklady Vysočiny. Obě akce byly finančně, časově i organizačně extrémně náročné - ovšem ve výsledku úspěšné, takže jsme rádi, že v muzeu nápady tohoto typu vznikly a vznikají i nadále.

 

Slavnostní otevření

 

Která výstava/akce vzbudila mezi návštěvníky největší ohlas?

Samostatnou kapitolou jsou samozřejmě nové expozice - celá expoziční budova v Jihlavě prošla buď částečnou reinstalací, nebo tam byly instalovány expozice úplně nové. Ohlasy návštěvníků jsou v drtivé většině pozitivní, některé bych dokonce neváhal označit za "nadšené". Výstava Poklady Vysočiny je putovní a v našem muzeu (a zároveň v Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě) je instalována zatím jen asi měsíc - je tedy předčasné ji z návštěvnického pohledu hodnotit. Ale už nyní můžeme s určitostí říci, že jak samotné téma, tak jeho realizace je atraktivní.

 

Poklady Vysočiny

Co zajímavého připravujete v roce 2015?

Rok 2015 bude pro muzeum zejména rokem "úklidu" - po stěhování depozitářů, budování expozic a přípravě putovní výstavy musíme v muzeu dokončit to, na co nebyl v předchozím hektickém období čas. Samozřejmě pro návštěvníky máme i tak připraveny jak tradiční, dlouhodobě úspěšné akce, tak i některé novinky.

 

Na které akce v roce 2015 se u Vás mohou návštěvníci zejména těšit a na co/kterou výstavu/projekt se těšíte Vy osobně?

Z výstav je třeba uvést zejména plánovanou muzejně-netradiční výstavu "Igráčci"  - očekáváme, že tato akce vzbudí u veřejnosti velký zájem. Tematicky zajímavá bude jistě výstava věnovaná historii a vývoji péče o duševně nemocné "Příběh nemocné duše". A osobně se nejvíc těším ne na jednu, ale celý soubor akcí, které připravujeme společně s Horáckým divadlem Jihlava - v roce 2015 si divadlo bude připomínat hned několik výročí, které si různou formou připomeneme.

 

Na otázky odpovídal: RNDr. Karel Malý, Ph.D., ředitel Muzea Vysočiny Jihlava, příspěvkové organizace

http://muzeum.ji.cz

 

 
Zodpovídá: Bc. Veronika Švarcová
Vytvořeno / změněno: 23.1.2015 / 23.1.2015
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Příspěvkové organizace zřizované Krajem Vysočina > Seznam příspěvkových organizací v oblasti kultury

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze