Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Prachu je v Jihlavě méně

Prachu je v Jihlavě méně
Cílem měření, které provádělo od května 2014 jihlavské pracoviště Zdravotního ústavu, bylo sledování intenzity prašného spadu v průmyslové zóně města Jihlavy během půlročního období z důvodu zjištění zatížení této oblasti prachovými částicemi, tj. prašným spadem.
 

 
 

K měření prašného spadu Krajský úřad Kraje Vysočina přistoupil na základě podnětů a stížností na zvýšenou prašnost v průmyslové zóně města Jihlavy. V rámci monitoringu bylo v průmyslové zóně umístěno devět vzorkovnic, jedna vzorkovnice byla umístěna v areálu Domu zdraví.

 

Porovnáním aktuálních hodnot s výsledky měření prováděného v roce 2006 bylo zjištěno, že situace se v této oblasti zlepšila a v roce 2014 byly naměřeny podstatně nižší hodnoty prašného spadu než v roce 2006. Vyšší hodnoty byly naměřeny pouze v letních měsících v období sucha. „Měření bude pokračovat i v roce 2015. Protože není vhodné měřit prašnost v zimních měsících, kdy je vysoká vlhkost vzduchu, zvýšený výskyt srážek a sněhu, proto bude měření prováděno opět od května 2015,“ konstatuje radní pro životní prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád.

 

Výsledky monitoringu jsou zveřejněny na webových stránkách Kraje Vysočina http://www.kr-vysocina.cz/ ve složce Krajský úřad/ Dokumenty odborů krajského úřadu/ Odbor životního prostředí a zemědělství/ Ochrana ovzduší.

http://www.kr-vysocina.cz/prachu-je-v-jihlave-mene/d-4063435/p1=4952

 

 

  • Více informací: Rostislav Habán, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 514, e-mail: haban.r@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.1.2015 / 20.1.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2015 > Leden

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze